Kyk Wifi Giriş Ve Çıkış Yapma Sorunu Ve Kesin Çözümü

KYK Wifi Giriş Yapma

 

 KYK yurtlarında kalan öğrencilere internet hizmeti verilmektedir. Bu internet hizmeti ücretsiz bir şekilde, yurtta kalan öğrencilere sunulmaktadır. Bu hizmete erişmek isteyen KYK öğrencisi, önce kyk wifi giriş kullanıcı adı ve şifresi alması gerekir. Kullanıcı adı TC kimlik olmakla birlikte şifre, özgün bir şekilde oluşturulur. Telefon, tablet veya bilgisayarlarında KYK wifisine bağlanan kişiler, doğrulama sayfasına yönlendirilir. Doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifre istenmektedir. KYK şifresini ilk defa alacak kişiler, yurt yönetimine başvurmalıdır. Öğrenicilere bir kullanıcı sözleşmesi imzalatılır ve şifre verilir.

 

Yurt idaresinin belirlediği şifre, ilk girişten sonra değiştirilmesi gerekir. KYK wifi şifresi en az 6 harften oluşması gerekirken sınır 10 harftir. Şifre içerisinde en az 1 rakam, 1 büyük harf ve 1 küçük harf olması gerekir. Şifresini unutanlar için yeni şifre alma işlemi zahmetli bir iştir. Bu yüzden şifreler bir yere not edilmeli ve unutulmamalıdır. Çünkü Doğrulama Sayfası'nda şifremi unuttum tarzında yardımcı olan bir başlık bulunmamaktadır. Şifresini unutan kişilerin yurt yönetimine başvurması gerekir, yurt yönetimi bazı durumlarda çözüm üretememektedir.

 

KYK Wifi Çıkış Yapma İşlemi

 

KYK öğrencileri, kyk wifi çıkış yapma işlemi için KYK'nın Doğrulama Sayfası'na girmelidir. Doğrulama Sayfası'nda bulunan kyk wifi çıkış tıklanarak, çıkış işlemi gerçekleştirilebilir. Bazı durumlarda bu çıkış butonu çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda öğrencilerin yapması gereken işlem, cihazı ya da tarayıcıyı kapatarak tekrar çıkış yapmayı denemek olmalıdır. KYK kullanıcı adı ve şifre ile sadece bir cihazdan giriş yapılabilmektedir. Hem telefonda, hem de bilgisayarda aynı kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmayı deneyenler, ''maksimum giriş hakkınız doldu'' yazısı ile karşılaşır. Bu sebepten ötürü kyk internet çıkış işlemi gerçekleştirdikten sonra diğer cihazdan wifiye bağlanılabilmektedir.

 

KYK Portal Hatası, geçici bir hatadır ve 2-3 saat içerisinde çözülür. Wifinin kullanımının yoğun olduğu (özellikle akşam saatleri) saatlerde, beklenmeyen hatalar ile çok sık karşılaşılır. Bu hatanın sebebi alt yapıyla ilgilidir. Türkiye'nin 4 bir yanında KYK yurtları vardır ve bu yurtların hepsi internet hizmetini sınırsız olarak vermektedir. İnternetle ilgili öğrencilerin çok sık karşılaştığı sıkıntı, öğrenci sayısının çok olması nedeni ile internetin hızının yavaş olmasıdır. KYK'nın öğrencilerine tanıdığı bir internet hizmeti ücretsizdir, herhangi bir para talep edilmemektedir. KYK internetinin en hızlı olduğu saatler; sabahın erken saatleri ve gecenin geç saatleridir.

Kyk wifi çıkış yapmak için: https://gencizbiz.gsb.gov.tr/ adresine girin. Bu sayfaya mobil veri üzerinden ulaşamazsınız. Bu yüzden herhangi bir kyk yurdunda çıkış yapmayı deneyin.

 

 KYK Wifi Giriş ve Çıkış İşleminin Başarısız Olma Nedenleri

 

 KYK öğrencileri, wifiye bağlanırken ve bağlandıktan sonra pek çok hata ile karşılaşır. Özellikle internet erişiminin yoğun olduğu saatlerde, karşılaşılan hatalar artmaktadır. Maksimum giriş hakkınız doldu, servis başlatılamadı, beklenmeyen bir hata oluştu gibi uyarılar bunlardan birkaçıdır. İnternete bağlanmak ve interneti aktif bir şekilde kullanmak zaman zaman zor hale gelmektedir. KYK odalarından modeme uzak olan odalar, daha fazla hata ile karşılaşır. Bu problemler dert edilmemeli, çözümü oldukça basit olmaktadır. Beklenmeyen bir hata oluştu uyarısı ile karşılaşan biri, modeme en yakın noktalardan birinde güncel bir tarayıcı kullanarak çıkış yapmayı denemelidir.

 

 Aynı anda binlerce kişinin wifiyi yorması sonucunda ''bir hata oluştu'' uyarısı alınmaktadır. Sıkça görülen bu hatanın temelinde yurttaki öğrencilerin aşırı uygulama indirmesi ve hepsinin farklı internet sitelerinde dolaşmasıdır. Bu hatanın giderilmesi için ekstra bir işlem yapmaya gerek yoktur, kısa bir süre beklemek yeterlidir. VPN programı kullanan kişilerin, KYK internetini daha sorunsuz kullandığı görülmüştür. VPN programları kolayca indirilebilir ve eskiye nazaran internet daha hızlı bir şekilde kullanılabilir. Öğrenciler KYK şifrelerini başka birileri ile paylaşmamalı, birilerine verdiyse mutlaka değiştirmelidir.

 

 KYK Wifi Hakkında Yasal Uyarılar

 

 KYK wifi şifresi almak için verilen her türlü bilgi analiz amacıyla kullanılabilmektedir. Kişisel bilgiler ve e-posta bilgileri, hiçbir şirket veya kurumla kişinin izni olmadan paylaşılmamaktadır. KYK'nın internet hizmetinden sadece yurtta kalan öğrenciler ve personeller faydalanabilmektedir. KYK'nın wifi hizmeti, 3. kişilere bedelli veya bedelsiz bir şekilde devredilmesi yasaktır. Aynı zamanda kullanılamaz ve kimsenin kullanımına sunulmaması gerekir. Kullanıcı, KYK wifi ağında dolaşırken internet kullanımına erişkin yasalar ve kurallara uygun davranmalıdır. İnternet hizmeti, uygunsuz bir amaç ve hile için kullanılmamalıdır. Yurtta kalan öğrencilerin wifi kullanıcı adı ve şifreleri öğrenildiği zaman, şifresi yurt yönetimi tarafından anında değiştirilir.

 

 Yurt öğrencileri, kendi hesaplarından başka bir öğrencinin hesabına başkasının kullanıcı adı ve şifresini kullanarak girmemelidir. KYK öğrencileri, internet kullanımları sırasında karşılaşabilecekleri tüm riskleri kabul eder. Wifiyi kullanırken herhangi bir zarar meydana geldiğinde, sorumluluk tamamen öğrencidedir. İnternete yapılan sürüm yükseltme ve rutin bakım gibi işlemlerde kısa süreli KYK wifisi çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda öğrenciler herhangi bir hak talep edememektedir. 2 veya 3 odada bir modem bulunur. Yasaklı sitelere erişim için VPN kullanılması yasaktır. Öğrencilerin internette işleri bittiğinde çıkış işlemini yapması, başka öğrencilerin bağlantı sorunu yaşamaması açısından önemlidir. KYK wifi hizmetinden 7 gün 24 saat faydalanılabilmektedir.

 

Tanıtım: Influencer olarak markalardan reklam almak için uygulamalarımızı deneyin.

Biselfy Android

Biselfy IOS