Afyonkarahisar Yurtları Erkek ve Kız Yurt Fiyatları

Afyon’a gitmek ve orada yaşamını sürdürmek bir insan için ayrıcalık olarak görülebilir. Bu şehir tabi güzelliklerinin yanında lezzetleriyle ünlü yemekleri ile şehre gelenler için bu ayrıcalığı yaşamanın adı olarak sayılabilir. Afyonkarahisar’ın güzelliklerine şahit olmak isterseniz şehre tepeden bakan kalesine gece çıkmanız uygun olacaktır. Tüm şehri buradan ışıklar altında görebilirsiniz. Ayrıca Afyon’daki Kocatepe Anıtı Kurtuluş Savaşı ve bu savaşı başlatan Atatürk’ün Meydan Muharebesini başlattığı yerde dikilmiştir.

Afyon’un güzelliklerini en güzel şekilde yaşamak için bahar aylarında gelmelisiniz. Bu şehirde termal turizminin başkenti olarak bilinmektedir. Rahatlamak ve sağlıklı bir yaşama adım atmak için Afyon termal kaplıcaları sizleri bekliyor.

Afyon’da ülkemizin en büyük üniversitelerinden birinde okumak üzere bu şehre geldiyseniz şehirdeki farklı yurt seçenekleri sizleri bekliyor. Biraz daha iyi şartlarda yaşamımı sürdürmek istiyorum diyorsanız o zaman özel yurt seçeneklerini değerlendirmeniz tavsiye edilmektedir. Bu şehirde üniversite okumak üzere tercih yaptıysanız şanslı kişiler arasında yerinizi almışsınız demektir. Burada yurtlar sizin rahat etmeniz için özel olarak hazırlanmıştır.

Afyonkarahisar Yurt Fiyatları


Araştırmalarımıza göre yurt fiyatları 850 TL'den ile 2500 TL arasında değişiklik gösteriyor.
Erkek yurtları veya Kız yurtları , verilen hizmetin sayısına ve kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Apart fiyatları hizmetlerin standart ölçüde olmasından dolayı daha uygun diyebiliriz.
Apart fiyatları genellikle 500 TL'den başlayıp 1200 TL'ye kadar çıkmaktadır. 1500 TL'yi aşan konaklama birimi çoğunlukla ultra lüks yurtlar ve öğrenci rezidansları tarafından verilmektedir.

Türkiye'nin termal başkenti olarak bilinen Afyonkarahisar şimdiki adını 2005 yılında almıştır. Karahisar adı koyu renkli volkanik kayaların üzerindeki hisardan gelir. Tarihi olarak, Başkomutanlık Meydan Muharebesine ev sahipliği yapan Afyonkarahisar mermeri ile de adından söz ettirir. Zengin ve kaliteli mermer yataklarına sahiptir. Ayrıca gıda sektöründe de kendini ispatlayan ilin sucuğu ve kaymağı meşhurdur.

Afyonkarahisar; üniversite hayatının nitelikli bir şekilde artış gösterdiği bir kent olarak tanımlanmaktadır. Yaz aylarını şenlendiren festivaller ile de görülmeye değer bir il olan Afyonkarahisar ulaşım açısından da rahat bir konumdadır. Öğrenciler için tercih edilebilecek bir il olan Afyonkarahisar yurtları hakkında detaylı bilgilere e-yurtlar sitesinden kolayca ulaşırsınız. İnternet üzerinden kalacağınız yurt ve apart hakkında bilgi almanız da mümkün.

Afyonkarahisar'da Yurt ve Konaklama Hizmetleri


Afyonkarahisar'da kız ve erkek yurdu olarak pek çok seçenek mevcut. Gerek üniversite çevresinde gerekse ilçelerde kalabilecek iyi nitelikli yurt bulmak oldukça kolay. Yurtlar otel konforu imkânı sağlayarak ev rahatlığı sunan bir hayat tarzına size yaşatırlar. Her öğrenciye özel giysi dolabı vardır. 7 gün 24 saat sıcak su, haftalık oda temizliği, nevresim değişimi, kablosuz internet ve kahvaltı hizmeti ile öğrencilere kaliteli bir ortam sağlanır. Ayrıca spor aktiviteleri için alanlarda mevcuttur.

Kampüs dışına çıkmadan, her türlü aktiviteyi yapabileceğiniz nezih bir ortam sunan yurtlar burayı tercih eden öğrenciler için kaliteli hizmet verirler. Ailesinden ilk defa ayrılan öğrencilere yurtlarda sağlık hizmeti de sunulur. Afyonkarahisar yurt ayrıcalıkları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Kaliteli ve uygun fiyatlarla bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin tercih edeceği yurtların listesine e-yurtlar internet sitesi üzerinden ulaşılabilir.

Ayrıca yurtların üniversiteye yakın olması ulaşım açısından kolaylık sağlar. Sınav zamanları geç yayılan günlerde okula yetişme telaşını ortadan kaldıran bu durum bir avantajdır. Bazı yurtlarda, çamaşır makinaları ücretsiz kullanırken bazılarında çok az bir miktar ücret alınır. Bir de kendi yemeğinizi yapabileceğiniz yurtlarda mevcuttur. Tercihini bu yönde yapmak isteyenler için Afyonkarahisar yurt fiyatları ile daha az ödeme yapılır. Yurtların MEB onaylı olması giriş çıkış saatlerini kontrolü için gereklidir.

Afyonkarahisar şehrinde üniversite kazanmış öğrencilerin sevinci, öğrenci yurdu aramayla beraber telaşa dönüştü. Konaklama kriterleri arasında en önemlisi ise yurt fiyatları. Her sene milyonlarla öğrenci, üniversite tercihi yapıyor ve bunlardan bir kısmı Afyonkarahisar şehrindeki üniversitelerden bir tanesini kazanıyor. Afyonkarahisar yurtları arasında onlarca alternatif yurt seçimi yapmakta kolay değil. Yurdun verdiği hizmetlerin yanında öğrencilerin en çok dikkat ettiği konu yurt fiyatları oluyor. Afyonkarahisar erkek yurtları ve Afyonkarahisar kız yurtları için olduğu kadar Afyonkarahisar öğrenci apartları için de durum aynı.

Afyonkarahisar Yurtları ve Fiyat Seçenekleri

Afyonkarahisar yurt fiyatları odalarda kalacak kişi sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte 700 TL - 3500 TL arasında değişilik gösteriyor. Fiyatlardaki bu yükseklik öğrenciler için ödeme zorluğu oluşturken, Afyonkarahisar 500 TL yurt, Afyonkarahisar 1000 TL yurt gibi aramalar sıklaşıyor. Afyonkarahisar erkek yurtları ve Afyonkarahisar kız yurtları için de fiyatlar aynı şekilde. Fiyatlar arasında en yüksek ücrete sahip oda tipi Tek kişilik odalar olurken, doğru orantıda sırasıyla 2 kişilik yurt odaları ve 3 kişilik odalar en yüksek şekilde fiyatlandırılanlar arasınde yer alıyor.Afyonkarahisar şehrinde bulunan üniversitelerden bazıları:

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi,Afyon Kocatepe Üniversitesi 'dir.

Daha fazla

Afyon Üniyurt Kız-Erkek Öğrenci Yurtları

Merkez, Afyonkarahisar

Sosyal sorumluluk projeleri, kariyer günleri, seminer ve konferanslar, mezuniyet günleri, konserler, tatil organizasyonları, çeşitli turnuvalar, karaoke günleri gibi etkinliklerle öğrencilerimizin kiş

Afyon Üniyurt Kız-Erkek Öğrenci Yurtları

Sosyal sorumluluk projeleri, kariyer günleri, seminer ve konferanslar, mezuniyet günleri, konserler, tatil organizasyonları, çeşitli turnuvalar, karaoke günleri gibi etkinliklerle öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkıda bulunacak her türlü kültürel ve sosyal etkinlikler yapılmaktadır. 

Akükent Özel Kız Öğrenci Yurdu

Merkez, Afyonkarahisar

 Tek kişilik odalarımızda baza , tuvalet banyo , merkezi alttan ısıtma , modern tasarım ve konforuyla en iyi şekilde hizmet sunmaktayız

Akükent Özel Kız Öğrenci Yurdu

 Tek kişilik odalarımızda baza , tuvalet banyo , merkezi alttan ısıtma , modern tasarım ve konforuyla en iyi şekilde hizmet sunmaktayız

Telif © 2015-2021 Tüm hakları saklıdır