Gaziantep Yurtları Gaziantep Özel Öğrenci Yurtları

Güneydoğu’nun en gözde şehirlerinin başında Gaziantep gelmektedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin metropol kenti yemek kültürü ve tarihi değerleri ile dikkatleri çekmektedir. Geçmişi yazının icadından da önceye dayanmaktadır. Gaziantep, dünya üzerinde tarihinin ve kültürünün izlerini hala daha yaşamaya ve yaşatmaya devam eden nadir kentlerdendir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması için verilen mücadelede aldığı Gazi ünvanlığını sonuna kadar hak etmektedir.

Gezilecek ve görülecek turistik yerler bakımından zengin olmasından dolayı yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarındandır. Yemek kültürü ise her damak lezzetine hitap edecek çeşitliliktedir. Yemeklerde yörenin kendi yetiştirdiği tarım ürünleri ve hayvansal ürünler tercih edildiğinden çok daha lezzetlidir. Ülkemizin her noktasından kara ve havayolu ile rahatlıkla ulaşım sağlanan kentin sınırları içerisinde bulunan havalimanı ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Kent halkı okumaya çok fazla önem vermektedir. Gaziantep’te birden fazla üniversite bulunması eğitime verdiği değerin göstergesidir. Kentte bulunan üniversiteler; Sanko Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’dir. Üniversite öğrencilerinin rahat ve konforlu bir yaşam geçirmeleri için yurt imkanları da çok fazladır. Her öğrencinin, bütçesine uygun yurt bulması mümkündür.

Daha fazla

Aradığınız kriterlere uygun yurt bulunamadı

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çerez kullanımı yapılmaktadır.