Hakkari Yurtları Erkek ve Kız Yurt Fiyatları

Yabancı bir şehirde yeni başlayan üniversite hayatının ilk adımı iyi bir öğrenci yurduna yerleşmektir. Ailesinden uzakta, üniversite kazanan öğrenciler için yurt bulmak oldukça zor bir süreçtir. Bu süreci en iyi şekilde geçirerek istediğimiz şartlarda yurt imkânı sağladıktan sonra sizi bekleyen üniversite yolculuğu başlar. Özel yurtlar unutulmayan dostlukların kurulduğu; yemek ve bulaşık derdi olmayan, belirli giriş çıkış saatleri olan kocaman bir ev olarak tanımlanabilir.Yurtlar, gençlere tecrübe kazandıran yerlerdir. Konfor arttıkça yaşam kalitesi yükselir. Internet üzerinden e-yurtlar sitesine girerek bilgi alabileceğiniz her seçeneğe uygun Hakkâri yurtları vardır. Ne kadar konforlu olursa olsun toplu yaşama kavramı insanlarda korkuya sebep olur. Ama seçilen kaliteli yurt ile bu sorun ortadan kalkar.

Hakkari'de Öğrenci Hayatı

Hakkâri, Türkiye'nin topraklarının 5'te birine sahip en doğudaki ilidir. Ekonomik açıdan, tarım ve hayvancılık ön plandadır. Çok uzun ve şiddetli kışlarının yaşanmasına karşılık, yazları sıcak ve kısa geçer. En yakın havaalanı Van'da bulunur. Buradan minibüslerle istenen yere ulaşım sağlanır. Burada üniversite düşünen öğrencilerin, bu faktörü göz ardı etmemeleri gerekir. Öğrenciler için kafeler ve eğlence mekanları vardır.

Bazı dönemlerde de değişik festivallere ev sahipliği yapan Hakkâri, tarihi açıdan da zengin bir mirasa sahiptir. Tarih boyunca; Urartular, Persler, Romalılar, Selçuklular, Bizans ve Safeviler'e devlet olan Hakkâri, medrese ve kiliseleri ile de ünlüdür. Öğrencilerin gezebilecekleri birçok tarihi mekân vardır. Öğrenim hayatına burada devam etmek isteyen öğrenciler için Hakkâri yurt imkanları ile her an hizmet vermektedir.Hakkari Yurt Fiyatları 2023-2024

İnternet sitesi üzerinden verilen hizmetleri sorgulama yapmanıza imkân tanıyan uygulama ile kendinize uygun yurt bulmanız mümkündür. Yurtlarda; günün her saati sıcak su, çamaşır makinesi, sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ütü odası, kütüphane, etüt odaları, öğrenci servisi, revir, haftalık temizlik ve Wi-Fi gibi hizmetler opsiyonlu olarak seçilebilir.Odalarda; banyo, dolap, kitaplık, kanepe ve televizyon gibi eşyalar da fiyata göre değişkenlik gösterir. Ev konforunda yurtlar için site üzerinden seçim yapmanız yeterlidir. Yurt fiyatları belirttiğimiz gibi seçenekleriniz de göre şekillenir. Siz nasıl bir konfor isterseniz ona göre ödeme yaparsınız. Küçük bir şehir olduğu için Hakkâri yurt fiyatları ekonomik olmaktadır.İnternet sitesi aracılığıyla net fiyatlara ulaşırsınız.
Hakkari şehrinde üniversite kazanmış öğrencilerin sevinci, öğrenci yurdu aramayla beraber telaşa dönüştü. Konaklama kriterleri arasında en önemlisi ise yurt fiyatları. Her sene milyonlarla öğrenci, üniversite tercihi yapıyor ve bunlardan bir kısmı Hakkari şehrindeki üniversitelerden bir tanesini kazanıyor. Hakkari yurtları arasında onlarca alternatif yurt seçimi yapmakta kolay değil. Yurdun verdiği hizmetlerin yanında öğrencilerin en çok dikkat ettiği konu yurt fiyatları oluyor. Hakkari erkek yurtları ve Hakkari kız yurtları için olduğu kadar Hakkari öğrenci apartları için de durum aynı.

Hakkari Yurtları ve Fiyat Seçenekleri

Hakkari yurt fiyatları odalarda kalacak kişi sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte sezonluk (10 ay üzerinden) 10.000 TL ile 65.000 TL arasında değişilik gösteriyor. Fiyatlardaki bu yükseklik öğrenciler için ödeme zorluğu oluşturken, Hakkari 500 TL yurt, Hakkari 1000 TL yurt gibi aramalar sıklaşıyor. Hakkari erkek yurtları ve Hakkari kız yurtları için de fiyatlar aynı şekilde. Fiyatlar arasında en yüksek ücrete sahip oda tipi Tek kişilik odalar olurken, doğru orantıda sırasıyla 2 kişilik yurt odaları ve 3 kişilik odalar en yüksek şekilde fiyatlandırılanlar arasınde yer alıyor.Hakkari şehrinde bulunan üniversitelerden bazıları:

Hakkari Üniversitesi 'dir.

Daha fazla

Aradığınız kriterlere uygun yurt bulunamadı

Bir Şans Daha Ver !

Eyurtlar.com'da kyk yurtlarının listelendiği sayfayı inceleyin.
Yüzlerce kyk yurdunun iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın.

Telif © 2015-2024 Tüm hakları saklıdır