Iğdır Yurtları Erkek ve Kız Yurt Fiyatları

Her gencin hayali, üniversite kazanmak ve arkadaş ortamlarına girmektir. Tabii herkes İstanbul, İzmir gibi büyük şehirleri kazanma şansına sahip değildir. Puanı az olan öğrenciler için küçük şehirlerde üniversite tercihi yapmak daha kolaydır. Küçük yerleşim yerlerinde konaklamak için tercih edilecek seçenekler arasında yurtlar ilk sıradadır. E-yurtlar sitesi üzerinden kalacağınız şehirdeki yurt imkanlarına ulaşmanız mümkün. İnternet üzerinden giriş yapılan sitede tercihler doğrultusunda seçim yapılabilir. Odalarda istenen kaliteye göre fiyatlar belirlenir. Ortak kullanım alanlarında genellikle; ütü, çamaşır makinesi, kütüphane, çalışma odaları, banyolar ve kantin gibi hizmetler bulunmaktadır. Iğdır'da üniversite kazanan öğrenciler için Iğdır yurtları hizmet vermektedir.Iğdır İli ve Öğrencilere Sunduğu GüzelliklerÜlkemizde doğu sınırında yer alan Iğdır ilimiz, tarım ve hayvancılıkta faaliyet vermektedir. Şehrin en yüksek noktası olan Ağrı Dağı, görenleri büyülüyor. Iğdır, verimli arazileri ile diğer illerden ayrılır. Iğdır ilimize ait birçok efsane yer alır. Gılgamış Destanı'nda Nuh Peygamberin gemisinin, Ağrı Dağı'nda karaya çakıldığına inanılır. Kente yakın merkezde, Göktaşı ve Meteor Çukuru Bölgesi, turistler tarafından rağbet görmektedir. Ülkenin tuz ihtiyacının büyük çoğunluğunun karşılandığı Tuz Mağaraları da oldukça dikkat çekmektedir. Mağara ve tünellerdeki ferah havanın, solunum yolu hastalıkları ve enfeksiyonlara karşı iyi geldiği bilinir. Iğdır halkı, doğanın canlandığı Nevruz Bayramını büyük heyecan ile beklemektedir. Nevruz, olağanüstü ve etkileyici şenlikler ile kutlanır. Ayrıca Iğdır'da mayıs aylarında Korhan Yaylası Şenlikleri ile temmuz aylarında Kayısı Festivali büyük coşkuyla gerçekleştirilir.

Iğdır Yurt Fiyatları 2021Iğdır şehrinin doğal güzelliklerini hissederek bu kentte eğitim görmek isteyen öğrencilere çok sayıda yurt seçeneği sunulabilmektedir. Bu kapsamda Iğdır yurt seçeneği bol olan bir kentimiz olarak da karşımıza çıkmaktadır. Iğdır son zamanların gözde eğitim kentleri arasında yer alıyor. Hal böyle olunca da yurt arayan gençlerin sayısında artış yaşanır. Iğdır'da üniversite kazanan öğrenciler için e-yurtlar üzerinden bulacağınız apartlar ve yurtlar ile bu ihtiyacınız halledilmiş olur. Her türlü ev konforuna sahip yurtlarda, sıcak su, Wi-Fi, banyo, çamaşır makinesi, ütü, kantin ve kahvaltı hizmetleri vardır. Ayrıca odalar için de seçenekler mevcuttur. Özel çalışma masası, dolap, banyo, tek kişilik baza, haftalık temizlik bunlardan birkaçıdır. Iğdır yurt fiyatları, her yurtta değişkenlik gösterebilir.


Iğdır şehrinde üniversite kazanmış öğrencilerin sevinci, öğrenci yurdu aramayla beraber telaşa dönüştü. Konaklama kriterleri arasında en önemlisi ise yurt fiyatları. Her sene milyonlarla öğrenci, üniversite tercihi yapıyor ve bunlardan bir kısmı Iğdır şehrindeki üniversitelerden bir tanesini kazanıyor. Iğdır yurtları arasında onlarca alternatif yurt seçimi yapmakta kolay değil. Yurdun verdiği hizmetlerin yanında öğrencilerin en çok dikkat ettiği konu yurt fiyatları oluyor. Iğdır erkek yurtları ve Iğdır kız yurtları için olduğu kadar Iğdır öğrenci apartları için de durum aynı.

Iğdır Yurtları ve Fiyat Seçenekleri

Iğdır yurt fiyatları odalarda kalacak kişi sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte 700 TL - 3500 TL arasında değişilik gösteriyor. Fiyatlardaki bu yükseklik öğrenciler için ödeme zorluğu oluşturken, Iğdır 500 TL yurt, Iğdır 1000 TL yurt gibi aramalar sıklaşıyor. Iğdır erkek yurtları ve Iğdır kız yurtları için de fiyatlar aynı şekilde. Fiyatlar arasında en yüksek ücrete sahip oda tipi Tek kişilik odalar olurken, doğru orantıda sırasıyla 2 kişilik yurt odaları ve 3 kişilik odalar en yüksek şekilde fiyatlandırılanlar arasınde yer alıyor.Iğdır şehrinde bulunan üniversitelerden bazıları:

Iğdır Üniversitesi 'dir.

Daha fazla

Aradığınız kriterlere uygun yurt bulunamadı

Bir Şans Daha Ver !

Eyurtlar.com'da kyk yurtlarının listelendiği sayfayı inceleyin.
Yüzlerce kyk yurdunun iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın.

Telif © 2015-2021 Tüm hakları saklıdır