Kahramanmaraş Yurtları Erkek ve Kız Yurt Fiyatları

Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Kahramanmaraş ilinin ilk ismi Maraş'tır. Kurtuluş savaşı sırasında Maraş halkının işgalci Fransızlara karşı gösterdikleri kahraman direnişten dolayı 1973 yılında Kahraman Unvanını almış Kahramanmaraş olmuştur. Erimeye karşı dayanıklı olması, uzayıp giden koyu kıvamı ile Maraş dondurması Kahramanmaraş ile özleşmiş bir tatlıdır. Dondurma denilince ilk aklan gelen Maraş dondurmasıdır. Kentte etkili bir üniversite hayatını mümkün kılan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi; hemen her sene çok sayıda yeni öğrenciyi kabul etmektedir. Bu noktada Kahramanmaraş yurt konusunda son derece fazla seçeneği sunabilen bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kahramanmaraş'ta Eğitim Öğretim Hayatı


Kahramanmaraş'ta iki üniversite bulunmaktadır. 1992 yılında kurulan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kahramanmaraş ve ilçelerinde eğitim veren üç yerleşkede ve bu yerleşkelerde eğitim gören 36.500 öğrenci vardır. Sütçü İmam Üniversitesi'ne göre yeni bir üniversite olan Kahramanmaraş'ın ikinci üniversitesi İstiklal Üniversitesi 2018 yılında kurulan genç bir üniversitedir. İki üniversitenin eğitim verdiği öğrencilerin barınma ihtiyacı da Kahramanmaraş'taki özel yurtlar, Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı devlet yurtları ile üniversitelere bağlı olan yurtlar tarafından karşılanmaktadır. Ailesinden ayrılıp Kahramanmaraş'a üniversite eğitimi için gelen öğrenciler için Kahramanmaraş yurtları aile sıcaklığı yaratmaktadır.

Kahramanmaraş Yurt Fiyatları 2021


Yurtta kalmak istemeyen öğrenciler için Kahramanmaraş'ta apart konaklama ya da kiralık evler de alternatif olmaktadır. Üniversitelerin çevresinde bulunan kiralık evlerde tek başına ya da öğrenci arkadaşları ile öğrenci evlerinde öğrenciler yaşamaktadırlar. Yurtta öğünlerde yemek hizmeti, temizlik hizmeti olmasına rağmen kiralık öğrenci evlerinde bu hizmet yoktur. Fakat özellikle üniversite öğrencileri daha özgür yaşama düşüncesi ile öğrenci evinde kalmayı istemektedirler.

Yurtta kalacak öğrenciler için Kahramanmaraş yurt fiyatları ev kiralarına göre daha ucuz olsa da iki ya da daha fazla öğrenci bir araya gelerek ev kiralamaktadırlar. Ev kirasını ve ev masraflarını bölüşüp barınma maliyetlerini düşürebilmektedirler. Fakat ev kirası, elektrik, su, ısınma giderleri başta olmak üzere kiralık evin bir çok gideri olduğu için devlet yurtları ve özel yurtlar daha maliyet açısından daha tercih edilebilirdir. Kahramanmaraş'a üniversite eğitimi için gelen öğrenciler için eyurtlar web sayfası mükemmel seçenekleri sunmaktadır.

Kahramanmaraş şehrinde üniversite kazanmış öğrencilerin sevinci, öğrenci yurdu aramayla beraber telaşa dönüştü. Konaklama kriterleri arasında en önemlisi ise yurt fiyatları. Her sene milyonlarla öğrenci, üniversite tercihi yapıyor ve bunlardan bir kısmı Kahramanmaraş şehrindeki üniversitelerden bir tanesini kazanıyor. Kahramanmaraş yurtları arasında onlarca alternatif yurt seçimi yapmakta kolay değil. Yurdun verdiği hizmetlerin yanında öğrencilerin en çok dikkat ettiği konu yurt fiyatları oluyor. Kahramanmaraş erkek yurtları ve Kahramanmaraş kız yurtları için olduğu kadar Kahramanmaraş öğrenci apartları için de durum aynı.

Kahramanmaraş Yurtları ve Fiyat Seçenekleri

Kahramanmaraş yurt fiyatları odalarda kalacak kişi sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte 700 TL - 3500 TL arasında değişilik gösteriyor. Fiyatlardaki bu yükseklik öğrenciler için ödeme zorluğu oluşturken, Kahramanmaraş 500 TL yurt, Kahramanmaraş 1000 TL yurt gibi aramalar sıklaşıyor. Kahramanmaraş erkek yurtları ve Kahramanmaraş kız yurtları için de fiyatlar aynı şekilde. Fiyatlar arasında en yüksek ücrete sahip oda tipi Tek kişilik odalar olurken, doğru orantıda sırasıyla 2 kişilik yurt odaları ve 3 kişilik odalar en yüksek şekilde fiyatlandırılanlar arasınde yer alıyor.Kahramanmaraş şehrinde bulunan üniversitelerden bazıları:

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi,Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 'dir.

Daha fazla

Kahramanmaraş Kardelen Kız Öğrenci Yurdu

Merkez, Kahramanmaraş

Kardelen Kız Öğrenci Yurdu olarak, her öğrencimizi bir misafir gibi görür ve o şekilde öğrencimize hizmet etmeye çalışırız.

Kahramanmaraş Kardelen Kız Öğrenci Yurdu

Kardelen Kız Öğrenci Yurdu olarak, her öğrencimizi bir misafir gibi görür ve o şekilde öğrencimize hizmet etmeye çalışırız.

Kahramanmaraş Erkek Öğrenci Yurdu

Merkez, Kahramanmaraş

Biliyoruz ki iyi bir öğretim hayatının temel koşulu kaliteli bir yurtta barınmaktır. Biz Özel Kahramanmaraş Erkek Öğrenci Yurdu olarak sizler için her şeyi özenle hazırladık. Kendinizi evinizdeymiş gi

Kahramanmaraş Erkek Öğrenci Yurdu

Biliyoruz ki iyi bir öğretim hayatının temel koşulu kaliteli bir yurtta barınmaktır. Biz Özel Kahramanmaraş Erkek Öğrenci Yurdu olarak sizler için her şeyi özenle hazırladık. Kendinizi evinizdeymiş gibi hissedeceğiniz öğrenci yurdumuzda sizlere ihtiyacınız olan her şeyi sunmaya hazırız

Nevres Ongun Özel Erkek Öğrenci Yurdu

Merkez, Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'a gelen öğrencilerin rahat edebileceği kaliteli hizmetin sunulduğu bir yurt olarak öğrencilerimizi bekliyoruz.

Nevres Ongun Özel Erkek Öğrenci Yurdu

Kahramanmaraş'a gelen öğrencilerin rahat edebileceği kaliteli hizmetin sunulduğu bir yurt olarak öğrencilerimizi bekliyoruz.

Telif © 2015-2021 Tüm hakları saklıdır