Karaman Yurtları Erkek ve Kız Yurt Fiyatları

1989 yılına kadar Konya iline bağlı bir ilçeyken 1989 yılında alınan kararla Karaman il olmuştur. İç Anadolu bölgesinde bulunan Karaman karasal iklimin hüküm sürdüğü bir yerdir. Karaman halkı tarım ve hayvancılık ile uğraşmakta tarım ve hayvancılık Karaman halkının gelir kaynağını oluşturmaktadır. Karaman ilinin tek üniversitesi olan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'dir. 2007 yılında kurulan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'ne bağlı olarak Kazım Karabekir ve Ermenek ilçelerinde de meslek yüksek okulu bulunmaktadır. 8 fakültesi bulunan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrenci sayısı 14.700 dür. Karaman'da bulunan üniversite dışında ilde bulunan 2 fen lisesi ve 6 tane Anadolu ve Anadolu imam hatip lisesi de bulunmaktadır. Bu liseler Karaman'da ikamet eden öğrenciler kadar Karaman dışından gelen öğrencilere de eğitim vermektedir. Hem üniversite öğrencileri hem de Karaman'daki liselerde eğitim için Karaman dışından gelen öğrenciler için Karaman yurt seçenekleri mevcuttur. Öğrenciler için Karaman ilinde bulunan yurt ve farklı barınma seçeneklerine eyurtlar sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.


Karaman Yurt Seçenekleri


Karaman ili dışından Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'ni kazanıp Karaman'a gelen üniversite öğrencileri için Karaman'da farklı statüde yurtlar bulunmaktadır. Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı altı öğrenci yurdu bulunan Karaman yurtları olarak 5 yurt Karaman merkezde 1 yurt Ermenek ilçesindedir. Devlet yurdunda kalmak istemeyen öğrenciler için de özel yurtlar mevcuttur. Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı olan yurtlarda kalmak istemeyen öğrenciler için de özel yurtlar Karaman'da mevcuttur.

Karaman Öğrenci Yurdu Fiyatları


Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı olan yurtlarda odalarda kalan öğrenci sayısının fazla olması ve daha az kişi ile aynı odada kalmak isteyen öğrenciler özel yurtlardan yana tercihini kullanmaktadır. Tek kişilik odadan başlayarak faklı oda seçenekleri bulunan özel yurtlarda oda tipine göre değişmekle beraber odaların içinde banyo ve WC de bulunabilmektedir. Otel konforunda hizmet veren özel yurtlarda bir çok üniversite öğrencisi dışında lise eğitimi için Karaman'a gelen öğrenciler de kalmaktadır. Özel yurtlarda Karaman yurt fiyatları oda tipine göre ve özel yurda göre değişiklik göstermektedir. Özel yurt seçeneği ile beraber apart daireler de öğrenciler için barınma alternatifi olmaktadır.

Karaman şehrinde üniversite kazanmış öğrencilerin sevinci, öğrenci yurdu aramayla beraber telaşa dönüştü. Konaklama kriterleri arasında en önemlisi ise yurt fiyatları. Her sene milyonlarla öğrenci, üniversite tercihi yapıyor ve bunlardan bir kısmı Karaman şehrindeki üniversitelerden bir tanesini kazanıyor. Karaman yurtları arasında onlarca alternatif yurt seçimi yapmakta kolay değil. Yurdun verdiği hizmetlerin yanında öğrencilerin en çok dikkat ettiği konu yurt fiyatları oluyor. Karaman erkek yurtları ve Karaman kız yurtları için olduğu kadar Karaman öğrenci apartları için de durum aynı.

Karaman Yurtları ve Fiyat Seçenekleri

Karaman yurt fiyatları odalarda kalacak kişi sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte sezonluk (10 ay üzerinden) 10.000 TL ile 65.000 TL arasında değişilik gösteriyor. Fiyatlardaki bu yükseklik öğrenciler için ödeme zorluğu oluşturken, Karaman 500 TL yurt, Karaman 1000 TL yurt gibi aramalar sıklaşıyor. Karaman erkek yurtları ve Karaman kız yurtları için de fiyatlar aynı şekilde. Fiyatlar arasında en yüksek ücrete sahip oda tipi Tek kişilik odalar olurken, doğru orantıda sırasıyla 2 kişilik yurt odaları ve 3 kişilik odalar en yüksek şekilde fiyatlandırılanlar arasınde yer alıyor.Karaman şehrinde bulunan üniversitelerden bazıları:

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 'dir.

Daha fazla

Karaman Karkev Erkek Öğrenci Yurdu

Merkez, Karaman

Karaman Kültür ve Eğpitim Vakfı tarafından hizmet veren erkek yurdu üniversitede eğitim görmek üzere şehre gelen tüm öğrencilerimiz için uygundur.

Karaman Karkev Erkek Öğrenci Yurdu

Karaman Kültür ve Eğpitim Vakfı tarafından hizmet veren erkek yurdu üniversitede eğitim görmek üzere şehre gelen tüm öğrencilerimiz için uygundur.

Karaman Florya Kız Öğrenci Apartı

Merkez, Karaman

Karaman'da kız öğrenciler için hazırlanmış rahat ve güvenilir mekanlar olarak tercih edilebilecek apartlar fiyat olarak da uygundur.

Karaman Florya Kız Öğrenci Apartı

Karaman'da kız öğrenciler için hazırlanmış rahat ve güvenilir mekanlar olarak tercih edilebilecek apartlar fiyat olarak da uygundur.

Elvan Özel Kız Öğrenci Yurdu

Kazımkarabekir, Karaman

Atatürk ilke ve devrimlerinden hiç bir zaman ödün vermeyen, çağdaş yönetim anlayışıyla yola çıkan, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet veren yurdumuzun birinci ilkesi; öğrencilerimize güvenli kon

Elvan Özel Kız Öğrenci Yurdu

Atatürk ilke ve devrimlerinden hiç bir zaman ödün vermeyen, çağdaş yönetim anlayışıyla yola çıkan, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet veren yurdumuzun birinci ilkesi; öğrencilerimize güvenli konforlu ve aile sıcaklığında konaklama imkanı sunmaktadır.

Telif © 2015-2021 Tüm hakları saklıdır