Kars Yurtları Erkek ve Kız Yurt Fiyatları

Kış aylarında karlı ve soğuk havaları ile bilinen Kars ili Doğu Anadolu Bölgesinde bulunmaktadır. Türkiye'de güneşin her sabah ilk doğduğu il olan Kars ilk karın da ilk yağdığı ildir. Eski medeniyetlerde de yerleşim yeri olan Kars ilinde eski medeniyetlere ait tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Kars ilinin en önemli özelliği de Türkiye'de en çok heykele sahip ilidir. Soğuk bir iklime sahip olan Kars ili kayak turizminin de önemli bir merkezidir. Sarıkamış Kayak Merkezi kış aylarında kayak tutkunlarının en çok tercih ettiği kayak merkezidir. Ankara ve İstanbul'dan kalkan Doğu Ekspresi adı verilen tren seferi farklı duraklarda durarak Kars'a kadar gitmektedir ve son durak Kars olmaktadır. Kış mevsiminde karlı doğa görüntüleri ile Doğu Ekspresi Kars'a kadar müthiş doğa fotoğrafları sunmaktadır. Hem doğa hem kültür turizmi olarak gezilecek yerleri çok olan Kars'ta üniversite eğitimi için gelen üniversite öğrencileri de Kars yurtları içinden bütçelerine uygun bir yurtta öğrencilik hayatlarını geçirmektedirler.

Kars'ta Üniversite Hayatı


Kars'ta Kafkas Üniversitesi bulunmakta olup 11 fakültesi ile geniş bir öğrenci kapasitesine sahiptir. 1992 yılında kurulan Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarına sahip bir üniversite olması ile birlikte kültür ve sanat faaliyetleri ile de öğrencilerine kalite zaman sunmaktadır. Kafkas Üniversitesi içinde bir hayırsever tarafından 200 kişilik kız öğrenci yurdu yaptırılıp bağışlanmıştır. Kars'ta eğitim görecek öğrenciler için Kars yurt imkanları sadece bu yurt ile sınırlı kalmamaktadır. Kars ilinin merkezinde ve ilçelerinde olmak üzere Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı 8 adet kız ve erkek öğrenci bulunmaktadır. Bu yurtlar dışında özel yurtlar da Kars'taki öğrencileri barınma seçenekleri arasındadır.

Kars Öğrenci Yurt Fiyatları


Özel yurtlarda Kars yurt fiyatları olarak devlet yurduna göre daha pahalı olsa da sağladığı hizmet ile öğrenciler rahat etmektedir. Hem özel yurtlar hem devlet yurtları üniversite öğrencilerin yeni arkadaşlar edinmeleri, sosyal olmaları ve ailelerinden uzakta geçirdikleri üniversite hayatlarında zorlanmamaları için en iyi seçenektir. Eyurtlar internet sayfamızdan Kars'ta her bütçeye ve her ihtiyaca uygun yurt seçeneği vardır.

Kars şehrinde üniversite kazanmış öğrencilerin sevinci, öğrenci yurdu aramayla beraber telaşa dönüştü. Konaklama kriterleri arasında en önemlisi ise yurt fiyatları. Her sene milyonlarla öğrenci, üniversite tercihi yapıyor ve bunlardan bir kısmı Kars şehrindeki üniversitelerden bir tanesini kazanıyor. Kars yurtları arasında onlarca alternatif yurt seçimi yapmakta kolay değil. Yurdun verdiği hizmetlerin yanında öğrencilerin en çok dikkat ettiği konu yurt fiyatları oluyor. Kars erkek yurtları ve Kars kız yurtları için olduğu kadar Kars öğrenci apartları için de durum aynı.

Kars Yurtları ve Fiyat Seçenekleri

Kars yurt fiyatları odalarda kalacak kişi sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte 700 TL - 3500 TL arasında değişilik gösteriyor. Fiyatlardaki bu yükseklik öğrenciler için ödeme zorluğu oluşturken, Kars 500 TL yurt, Kars 1000 TL yurt gibi aramalar sıklaşıyor. Kars erkek yurtları ve Kars kız yurtları için de fiyatlar aynı şekilde. Fiyatlar arasında en yüksek ücrete sahip oda tipi Tek kişilik odalar olurken, doğru orantıda sırasıyla 2 kişilik yurt odaları ve 3 kişilik odalar en yüksek şekilde fiyatlandırılanlar arasınde yer alıyor.Kars şehrinde bulunan üniversitelerden bazıları:

Kafkas Üniversitesi 'dir.

Daha fazla

Aradığınız kriterlere uygun yurt bulunamadı

Bir Şans Daha Ver !

Eyurtlar.com'da kyk yurtlarının listelendiği sayfayı inceleyin.
Yüzlerce kyk yurdunun iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın.

Telif © 2015-2021 Tüm hakları saklıdır