Kars Yurtları Erkek ve Kız Yurt Fiyatları

Kış aylarında karlı ve soğuk havaları ile bilinen Kars ili Doğu Anadolu Bölgesinde bulunmaktadır. Türkiye'de güneşin her sabah ilk doğduğu il olan Kars ilk karın da ilk yağdığı ildir. Eski medeniyetlerde de yerleşim yeri olan Kars ilinde eski medeniyetlere ait tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Kars ilinin en önemli özelliği de Türkiye'de en çok heykele sahip ilidir. Soğuk bir iklime sahip olan Kars ili kayak turizminin de önemli bir merkezidir. Sarıkamış Kayak Merkezi kış aylarında kayak tutkunlarının en çok tercih ettiği kayak merkezidir. Ankara ve İstanbul'dan kalkan Doğu Ekspresi adı verilen tren seferi farklı duraklarda durarak Kars'a kadar gitmektedir ve son durak Kars olmaktadır. Kış mevsiminde karlı doğa görüntüleri ile Doğu Ekspresi Kars'a kadar müthiş doğa fotoğrafları sunmaktadır. Hem doğa hem kültür turizmi olarak gezilecek yerleri çok olan Kars'ta üniversite eğitimi için gelen üniversite öğrencileri de Kars yurtları içinden bütçelerine uygun bir yurtta öğrencilik hayatlarını geçirmektedirler.

Kars'ta Üniversite Hayatı


Kars'ta Kafkas Üniversitesi bulunmakta olup 11 fakültesi ile geniş bir öğrenci kapasitesine sahiptir. 1992 yılında kurulan Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarına sahip bir üniversite olması ile birlikte kültür ve sanat faaliyetleri ile de öğrencilerine kalite zaman sunmaktadır. Kafkas Üniversitesi içinde bir hayırsever tarafından 200 kişilik kız öğrenci yurdu yaptırılıp bağışlanmıştır. Kars'ta eğitim görecek öğrenciler için Kars yurt imkanları sadece bu yurt ile sınırlı kalmamaktadır. Kars ilinin merkezinde ve ilçelerinde olmak üzere Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı 8 adet kız ve erkek öğrenci bulunmaktadır. Bu yurtlar dışında özel yurtlar da Kars'taki öğrencileri barınma seçenekleri arasındadır.

Kars Öğrenci Yurt Fiyatları


Özel yurtlarda Kars yurt fiyatları olarak devlet yurduna göre daha pahalı olsa da sağladığı hizmet ile öğrenciler rahat etmektedir. Hem özel yurtlar hem devlet yurtları üniversite öğrencilerin yeni arkadaşlar edinmeleri, sosyal olmaları ve ailelerinden uzakta geçirdikleri üniversite hayatlarında zorlanmamaları için en iyi seçenektir. Eyurtlar internet sayfamızdan Kars'ta her bütçeye ve her ihtiyaca uygun yurt seçeneği vardır.


Kars şehrinde bulunan üniversitelerden bazıları:


Kafkas Üniversitesi 'dir.

Kars yurt fiyatları

Kars yurtları için sitemizde yer alan;
En düşük Kars yurt fiyatları: TL
En yüksek Kars yurt fiyatları: TL'dir.
Listelenen cazip fiyatları kaçırmamak için acele edin!

Daha fazla

Aradığınız kriterlere uygun yurt bulunamadı

Bir Şans Daha Ver !

Eyurtlar.com'da kyk yurtlarının listelendiği sayfayı inceleyin.
Yüzlerce kyk yurdunun iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın.

Telif © 2015-2021 Tüm hakları saklıdır