Kastamonu Özel Yurt Fiyatları - Özel Öğrenci Yurtları

Batı Karadeniz'de bulunan Kastamonu karasal iklimin hüküm sürdüğü bir ildir. 2018 verilerine göre Kastamonu'nun nüfusu 383.373'tür. Özgün mimarisi ve kültürel izler taşıyan yapısıyla Kastamonu evleri Kastamonu'nun simgelerindendir. Kastamonu evleri hem şehre kültürel zenginlik sağlamakta hem de bu evlerde yaşam sürmektedir. Kastamonu şehrinde yerleşim kuzey ve çarşı bölümü olarak ikiye ayrılmaktadır. Kastamonu sınırları içinde yer alan Ilgaz Dağı hem bölgenin en yüksek dağı hem de kayak turizminin uğrak yeridir. Yaz aylarında serin ve temiz havası ile kış aylarında ise kayak turizmi ile Kastamonu halkının ve Kastamonu dışından gelen ziyaretçilerin vakit geçirdiği yerlerdir. Kastamonu'da bulunan Kastamonu Üniversitesi'nde eğitim gören öğrenciler ile beraber kış aylarında Kastamonu nüfusu artmaktadır. Öğrenciler Kastamonu yurt seçenekleri içinden özel yurtlar ya da devler yurtları olmak üzere kendilerine uygun yurt tercihini yapmaktadırlar.

Kastamonu Yurt Fiyatları 2020

Kastamonu'da bulunan Kastamonu Üniversitesi 2006 yılında kurulmuş olan genç bir üniversitedir. 13 fakülteye sahip olan Kastamonu Üniversitesi Türkiye'nin her ilinden gelen öğrencileri ile her bölümden mezun çıkarmaktadır. Ailelerinden ayrılıp eğitim için Kastamonu'ya gelen öğrencilere Kastamonu yurtları özel ve devlet yurtları olarak hizmet vermektedir. Kastamonu ilindeki yurtlar sadece Türk öğrenciler için değil yurtdışından Kastamonu Üniversitesine okumaya gelen yabancı öğrenciler içinde barınma sağlamaktadır. 69 Avrupa Üniversitesi ile Erasmus değişim programı kapsamında yer alan Kastamonu Üniversitesi'ne bu program dahilinde bir çok yabancı öğrenci gelmektedir. Devlet yurdunda kalmak istemeyen öğrenciler için Kastamonu'da bulunan özel yurtlardan isteklerine ve bütçelerine uygun yurdu seçebilmektedirler.Kastamonu Öğrenci Yurt Fiyatları

Devlet yurdunda kalan öğrenciler istedikleri takdirde özel yurtta da kalmaya başlayabilmektedirler. Özel yurtların devlet yurdundan en büyük farkları odada kalan kişi sayısıdır. Kastamonu devlet yurdu fiyatları sabit bir fiyat olmakla beraber özel Kastamonu yurt fiyatları değişiklik göstermektedir.

Öğrenciler için farklı bir barınma alternatifi kiralık ev olsa da aileler öğrencilerinin özel ya da devlet yurdunda kalmalarını tercih etmektedirler. Bu tercihin en büyük sebebi özel yurt ve devlet yurtlarının güvenliğinin iyi olmasıdır. Eyurtlar saydamız üzerinden Kastamonu özel yurt ve öğrenci apartları hakkında detaylı bilgi edinilebilmektedir.

Daha fazla

Kastamonu ve çevresindeki en güzel kız yurdu denilebilir.

Kastamonu Konfor Kız Öğrenci Yurdu

Kastamonu ve çevresindeki en güzel kız yurdu denilebilir.

İletişim

Kastamonu'nun en güvenilir kız öğrenci yurtlarından biridir.

Kastamonu Ata Kız Öğrenci Yurdu

Kastamonu'nun en güvenilir kız öğrenci yurtlarından biridir.

İletişim

Telif © 2015-2020 Tüm hakları saklıdır Nil Ticaret Merkezi 0850 305 74 72

Sitemizi kullanmaya devam etmeden önce Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini okumanız gerekmektedir