Kastamonu Yurtları Erkek ve Kız Yurt Fiyatları

Batı Karadeniz'de bulunan Kastamonu karasal iklimin hüküm sürdüğü bir ildir. 2018 verilerine göre Kastamonu'nun nüfusu 383.373'tür. Özgün mimarisi ve kültürel izler taşıyan yapısıyla Kastamonu evleri Kastamonu'nun simgelerindendir. Kastamonu evleri hem şehre kültürel zenginlik sağlamakta hem de bu evlerde yaşam sürmektedir. Kastamonu şehrinde yerleşim kuzey ve çarşı bölümü olarak ikiye ayrılmaktadır. Kastamonu sınırları içinde yer alan Ilgaz Dağı hem bölgenin en yüksek dağı hem de kayak turizminin uğrak yeridir. Yaz aylarında serin ve temiz havası ile kış aylarında ise kayak turizmi ile Kastamonu halkının ve Kastamonu dışından gelen ziyaretçilerin vakit geçirdiği yerlerdir. Kastamonu'da bulunan Kastamonu Üniversitesi'nde eğitim gören öğrenciler ile beraber kış aylarında Kastamonu nüfusu artmaktadır. Öğrenciler Kastamonu yurt seçenekleri içinden özel yurtlar ya da devler yurtları olmak üzere kendilerine uygun yurt tercihini yapmaktadırlar.

Kastamonu Yurt Fiyatları 2021

Kastamonu'da bulunan Kastamonu Üniversitesi 2006 yılında kurulmuş olan genç bir üniversitedir. 13 fakülteye sahip olan Kastamonu Üniversitesi Türkiye'nin her ilinden gelen öğrencileri ile her bölümden mezun çıkarmaktadır. Ailelerinden ayrılıp eğitim için Kastamonu'ya gelen öğrencilere Kastamonu yurtları özel ve devlet yurtları olarak hizmet vermektedir. Kastamonu ilindeki yurtlar sadece Türk öğrenciler için değil yurtdışından Kastamonu Üniversitesine okumaya gelen yabancı öğrenciler içinde barınma sağlamaktadır. 69 Avrupa Üniversitesi ile Erasmus değişim programı kapsamında yer alan Kastamonu Üniversitesi'ne bu program dahilinde bir çok yabancı öğrenci gelmektedir. Devlet yurdunda kalmak istemeyen öğrenciler için Kastamonu'da bulunan özel yurtlardan isteklerine ve bütçelerine uygun yurdu seçebilmektedirler.Kastamonu Öğrenci Yurt Fiyatları

Devlet yurdunda kalan öğrenciler istedikleri takdirde özel yurtta da kalmaya başlayabilmektedirler. Özel yurtların devlet yurdundan en büyük farkları odada kalan kişi sayısıdır. Kastamonu devlet yurdu fiyatları sabit bir fiyat olmakla beraber özel Kastamonu yurt fiyatları değişiklik göstermektedir.

Öğrenciler için farklı bir barınma alternatifi kiralık ev olsa da aileler öğrencilerinin özel ya da devlet yurdunda kalmalarını tercih etmektedirler. Bu tercihin en büyük sebebi özel yurt ve devlet yurtlarının güvenliğinin iyi olmasıdır. Eyurtlar saydamız üzerinden Kastamonu özel yurt ve öğrenci apartları hakkında detaylı bilgi edinilebilmektedir.

Kastamonu şehrinde üniversite kazanmış öğrencilerin sevinci, öğrenci yurdu aramayla beraber telaşa dönüştü. Konaklama kriterleri arasında en önemlisi ise yurt fiyatları. Her sene milyonlarla öğrenci, üniversite tercihi yapıyor ve bunlardan bir kısmı Kastamonu şehrindeki üniversitelerden bir tanesini kazanıyor. Kastamonu yurtları arasında onlarca alternatif yurt seçimi yapmakta kolay değil. Yurdun verdiği hizmetlerin yanında öğrencilerin en çok dikkat ettiği konu yurt fiyatları oluyor. Kastamonu erkek yurtları ve Kastamonu kız yurtları için olduğu kadar Kastamonu öğrenci apartları için de durum aynı.

Kastamonu Yurtları ve Fiyat Seçenekleri

Kastamonu yurt fiyatları odalarda kalacak kişi sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte 700 TL - 3500 TL arasında değişilik gösteriyor. Fiyatlardaki bu yükseklik öğrenciler için ödeme zorluğu oluşturken, Kastamonu 500 TL yurt, Kastamonu 1000 TL yurt gibi aramalar sıklaşıyor. Kastamonu erkek yurtları ve Kastamonu kız yurtları için de fiyatlar aynı şekilde. Fiyatlar arasında en yüksek ücrete sahip oda tipi Tek kişilik odalar olurken, doğru orantıda sırasıyla 2 kişilik yurt odaları ve 3 kişilik odalar en yüksek şekilde fiyatlandırılanlar arasınde yer alıyor.Kastamonu şehrinde bulunan üniversitelerden bazıları:

Kastamonu Üniversitesi 'dir.

Daha fazla

Kastamonu Konfor Kız Öğrenci Yurdu

Merkez, Kastamonu

Kastamonu ve çevresindeki en güzel kız yurdu denilebilir.

Kastamonu Konfor Kız Öğrenci Yurdu

Kastamonu ve çevresindeki en güzel kız yurdu denilebilir.

Kastamonu Ata Kız Öğrenci Yurdu

Merkez, Kastamonu

Kastamonu'nun en güvenilir kız öğrenci yurtlarından biridir.

Kastamonu Ata Kız Öğrenci Yurdu

Kastamonu'nun en güvenilir kız öğrenci yurtlarından biridir.

Telif © 2015-2021 Tüm hakları saklıdır