Muğla Yurtları Muğla Özel Öğrenci Yurtları

Topraklarının bir kısmı Ege diğer küçük bir kısmı Akdeniz bölgesinde kalan Muğla kentinin 12 ilçe, 49 belediye ve 396 köyü vardır. Muğla topraklarının en eski yerleşimcilerinin Karyalılar olduğu bilinmektedir. Daha sonraki dönemlerde Mısır, Asur ve İskitliler tarafından yerleşim alanı olarak kullanılmıştır. Muğla kenti sınırlarında Datça, Fethiye, Dalaman ve Bodrum gibi dünyaca ünlü tatil beldeleri bulunmaktadır.

Dünyaca ünlü tatil beldelerinin bulunması her geçen yıl kenti ziyaret eden turist sayısının artmasına neden olmaktadır. Türkiye’nin güneybatı ucunda yer almaktadır. Denizli, Aydın, Antalya ile komşudur. Ülkemizin en uzun sahil şeridine sahiptir. Muğla ilinin en büyük ili olmaya aday ilçesi Fethiye’dir. 1100 kilometrelik sahil şeridi bulunan Muğla’da iki büyük göl vardır. Bunlar; Bafa Gölü ve Köyceğiz Gölü’dür.

Birçok doğal güzelliğe sahip olan kentin en değerli doğal güzelliği Ölüdeniz’dir. Kleopatra Adası, Saklıkent Kanyonu, Knidia Çiftliği, İztuzu Plajı en gözde turistik alanlardır. Kentte Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde uluslararası standartlarda eğitim verilmektedir. Üniversite öğrencileri için kent sınırlarında çok sayıda devlet ve özel yurt bulunmaktadır.

Daha fazla

Aradığınız kriterlere uygun yurt bulunamadı

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çerez kullanımı yapılmaktadır.