Ordu Yurtları Ordu Özel Öğrenci Yurtları

Doğusunda Giresun, batısında Samsun, güneyinde Sivas ve Tokat, kuzeyinde deniz bulunan Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinin ilidir. 1920 yılına kadar Trabzon iline bağlıdır. 1920 yılında il statüsüne alınarak Trabzon ilinden ayrılmıştır. Ordu, Doğu Karadeniz Bölgesinin kapısı konumundadır. Doğal güzelliklerinin ahengi, denizinin maviliği, koy ve kumsallarının çekiciliği ile oldukça davetkar bir ilimizdir.

Dağları hemen kıyı şeridinden itibaren yükselmeye başlamaktadır. Yaylalarının yeşilliği kadar havasının temiz olması da misafirleri cezbetmektedir. Kültür ve doğa turizmi açısından geleceği parlak olan Ordu ilinin 100 kilometrelik kıyı şeridi vardır. 100 km’lik kıyı şeridinin 60 kilometrelik kısmı kumsallardan oluşur. Kumsallarının fazla olmasıyla diğer Karadeniz illerinden ayrılmaktadır. Doğallığını koruyan ve bozulmamış olan kumsallar denizi ve yüzmeyi sevenler için oldukça güzel imkanlar sunmaktadır.

Sessiz ve sakin olması, denizinin temiz olması, doğasının yeşil olması tatilde dinlenmek isteyenlerin Ordu ilini tercih etmesinde etkilidir. Yason Burnu, Çambaşı Yaylası, Ulugöl Tabiat Parkı kentin diğer değerleri arasında yer almaktadır. Kentin en büyük değeri sahip olduğu Ordu Üniversitesidir. Ordu’ya üniversite okumaya gelenler yurt seçenekleri fazladır.

Daha fazla

Aradığınız kriterlere uygun yurt bulunamadı

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çerez kullanımı yapılmaktadır.