Tunceli Yurtları Erkek ve Kız Yurt Fiyatları

Aile ve ev ortamından ayrılıp yurtlarda yaşamaya başlamak herkes için alışma sürecinin zorlu olduğu bir dönemdir. Çoğunlukla üniversiteler için öğrenciler şehir dışına gitmektedir. Birçok öğrenci yemek ve temizlik derdi olmaması, konforlu olması gibi sebeplerden dolayı da yurtta kalmayı tercih etmektedir. Tunceli ilinde bulunan Munzur Üniversitesi, eski adıyla Tunceli Üniversitesi, 2008 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başladı. Munzur Üniversitesinde okumaya gelen öğrenciler için Tunceli yurtları seçeneği bulunmaktadır. Yaklaşık 90 bin nüfusa sahip olan Tunceli, oldukça misafirperverdir ve öğrenciyi çok severler. Bu yüzden büyük şehirler de yaşanan kargaşa, kaygı ve güvensizlik yaşanmaz. Farklı bir şehre okumaya gidildiğinde o yörenin ve şehrin kültürünü, mutfağını, geleneklerini öğrenmek mümkündür. Bu yönden çok fazla avantaj bulunmaktadır.

Tunceli Yurt Hizmetleri


Tunceli merkeze 9,5 kilometre uzağında yer alan Munzur Üniversitesi, çevresinde bulunan birçok Tunceli yurt seçeneği ile öğrencilere rahat ulaşıma sahip kalma imkânı sunmaktadır. Munzur Üniversitesi ismini muhteşem Munzur manzarasından almaktadır. Yurt ortamından, ev ortamı gibi rahat bir konfor sunması beklenmektedir. Bu konfor ve aile ortamı küçük şehirlerde daha fazla sunulmaktadır ve Tunceli'de bu illerden biridir. Öğrenciler genel olarak Atatürk mahallesinde konaklamaktadırlar. Birçok kafe ve Munzur manzaralı teraslar, çay bahçeleri bulunmaktadır. Öğrencilerin gece, gündüz aktif sosyal hayatı olduğu bu bölge her daim canlı olmaktadır. Şehrin içinden geçen Munzur çayının oluşturduğu ormanlık alanlar ise yöre halkı ve öğrenciler için muhteşem doğa manzarası ve doğa gezileri imkânı sunar.

Tunceli Yurt Fiyatları


Öğrenciler ve aileleri yurtlardan konfor ve güven beklemektedir. Sunduğu sıcak su, yemek, temizlik, internet, ulaşım gibi imkânların yurdun maliyetine değmesi ve maliyetin de aileyi çok zorlamayacak düzeyde olması istenir. Tunceli yurt fiyatları bu bakımdan avantajlıdır. Tunceli'ye gitmeden de internet üzerinden gerekli araştırmalar yapılabilir ve yurt fiyatları öğrenilebilir. Genellikle yurt fiyatları odada kalan kişi sayısına göre değişkenlik gösterir. Tek kişilik odalar, 2, 4 ve 6 kişilik odalara göre daha pahalı olmaktadır. Eğer kahvaltı ve akşam yemeği, yurt parasına dâhil değilse, yemek ücreti cüzi bir miktarda yurtta kalan kişilere ücretlendirilmektedir. Şehirdeki yurtlara dair ayrıntılı bilgi edinmek için eyurtlar internet sayfasını incelemeniz yeterli olacaktır.

Tunceli şehrinde üniversite kazanmış öğrencilerin sevinci, öğrenci yurdu aramayla beraber telaşa dönüştü. Konaklama kriterleri arasında en önemlisi ise yurt fiyatları. Her sene milyonlarla öğrenci, üniversite tercihi yapıyor ve bunlardan bir kısmı Tunceli şehrindeki üniversitelerden bir tanesini kazanıyor. Tunceli yurtları arasında onlarca alternatif yurt seçimi yapmakta kolay değil. Yurdun verdiği hizmetlerin yanında öğrencilerin en çok dikkat ettiği konu yurt fiyatları oluyor. Tunceli erkek yurtları ve Tunceli kız yurtları için olduğu kadar Tunceli öğrenci apartları için de durum aynı.

Tunceli Yurtları ve Fiyat Seçenekleri

Tunceli yurt fiyatları odalarda kalacak kişi sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte 700 TL - 3500 TL arasında değişilik gösteriyor. Fiyatlardaki bu yükseklik öğrenciler için ödeme zorluğu oluşturken, Tunceli 500 TL yurt, Tunceli 1000 TL yurt gibi aramalar sıklaşıyor. Tunceli erkek yurtları ve Tunceli kız yurtları için de fiyatlar aynı şekilde. Fiyatlar arasında en yüksek ücrete sahip oda tipi Tek kişilik odalar olurken, doğru orantıda sırasıyla 2 kişilik yurt odaları ve 3 kişilik odalar en yüksek şekilde fiyatlandırılanlar arasınde yer alıyor.Tunceli şehrinde bulunan üniversitelerden bazıları:

Munzur Üniversitesi 'dir.

Daha fazla

Aradığınız kriterlere uygun yurt bulunamadı

Bir Şans Daha Ver !

Eyurtlar.com'da kyk yurtlarının listelendiği sayfayı inceleyin.
Yüzlerce kyk yurdunun iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın.

Telif © 2015-2021 Tüm hakları saklıdır