İstanbul Beyoğlu Yurtları Beyoğlu Yurt Fiyatları

İstanbul ilini Avrupa yakasındaki ilçelerinden biri olan Beyoğlu’nun yüzölçümü yaklaşık 9 kilometrekaredir. 45 mahalleden oluşan ilçenin komşuları batıda Haliç, doğuda İstanbul Boğazı ve Beşiktaş, kuzeyinde Şişli, kuzeybatısında Kağıthanedir. İlçe adını Beyoğlu semtinden alır. Pera adı da verilen Beyoğlu semti Taksim ile Tünel arasında uzanan İstiklal Caddesine açılan sokakların bulunduğu alandır.

En fazla İstanbul kokan sokaklara sahiptir. Kozmopolit bir nüfusu vardır. Beyoğlu’nun merkezini İstiklal Caddesi oluşturur. İstiklal caddesinin yanında Cihangir, Cumhuriyet ve İnönü de önemli yerleridir. Ticaret ve eğlencenin en fazla olduğu bölgedir. Tiyatro, sinema, gösteri merkezleri, Pirosmani Sanat Merkezi ve çeşitli faaliyetlerin yapıldığı merkezlerin bulunması ilçeyi kültürel etkinliklerin merkezi olmasını sağlamıştır.

15 yaş üzerindeki halkın okuma yazma oranının yüzde 85 civarında olduğu ilçe eğitim kurumları bakımından zengindir. İlçede birden fazla yükseköğrenim kurumu vardır. Bunlar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi merkez kampüsü, Haliç Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Beykent üniversitelerinin bazı birimleri, İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla ve Gümüşsuyu Kampüsleridir. Çok sayıda öğrencinin bulunduğu ilçede çeşitli özelliklere sahip farklı yurt imkanları bulunmaktadır.

Daha fazla

8.8

Her bütçeye uygun özel erkek öğrenci yurdu mu arıyorsun ? Beyoğlu erkek yurdu şubemizi incele.

%10 indirim

Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları Beyoğlu Erkek Şubesi

8.8

Her bütçeye uygun özel erkek öğrenci yurdu mu arıyorsun ? Beyoğlu erkek yurdu şubemizi incele.

İletişim

%10 indirim

Telif © 2015-2019. Tüm hakları saklıdır Merkez Mahallesi Sardunya Sokak Kağıthane/İstanbul 0850 349 98 18

Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez kullanımı yapılmaktadır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.