İstanbul Beyoğlu Yurtları Beyoğlu Yurt Fiyatları

İstanbul ilini Avrupa yakasındaki ilçelerinden biri olan Beyoğlu’nun yüzölçümü yaklaşık 9 kilometrekaredir. 45 mahalleden oluşan ilçenin komşuları batıda Haliç, doğuda İstanbul Boğazı ve Beşiktaş, kuzeyinde Şişli, kuzeybatısında Kağıthanedir. İlçe adını Beyoğlu semtinden alır. Pera adı da verilen Beyoğlu semti Taksim ile Tünel arasında uzanan İstiklal Caddesine açılan sokakların bulunduğu alandır.

En fazla İstanbul kokan sokaklara sahiptir. Kozmopolit bir nüfusu vardır. Beyoğlu’nun merkezini İstiklal Caddesi oluşturur. İstiklal caddesinin yanında Cihangir, Cumhuriyet ve İnönü de önemli yerleridir. Ticaret ve eğlencenin en fazla olduğu bölgedir. Tiyatro, sinema, gösteri merkezleri, Pirosmani Sanat Merkezi ve çeşitli faaliyetlerin yapıldığı merkezlerin bulunması ilçeyi kültürel etkinliklerin merkezi olmasını sağlamıştır.

15 yaş üzerindeki halkın okuma yazma oranının yüzde 85 civarında olduğu ilçe eğitim kurumları bakımından zengindir. İlçede birden fazla yükseköğrenim kurumu vardır. Bunlar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi merkez kampüsü, Haliç Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Beykent üniversitelerinin bazı birimleri, İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla ve Gümüşsuyu Kampüsleridir. Çok sayıda öğrencinin bulunduğu ilçede çeşitli özelliklere sahip farklı yurt imkanları bulunmaktadır.

Beyoğlu Yurt Fiyatları 2019


İstanbul denilince akıllara gelen ilçelerin başında Beyoğlu gelir. Beyoğlu, Avrupa yakasında bulunan bir ilçedir. İlçe sosyal ve kültürel hareketliliğin yaşandığı bir ortama sahiptir. Taksim Meydanı, Miniatürk ve daha birçok turistik mekana sahiptir. İstanbul'a gidip Beyoğlu'nun hareketli yaşamını gören her öğrenci burada okumanın hayallerini kurar. İstanbul Beyoğlu yurtları bu hayallerini gerçekleştirip okumaya gelen öğrencileri barındırmaktadır.

Devlete ait KYK'lar vardır. KYK'lar daha uygun ücretlidir. Fakat kapasitesi sınırlı olduğundan herkesi kabul edemez. Geriye kalan öğrenciler özel yurtlarda veya apartlarda kalır. Yurtlarla apartlar arasında çok ciddi bir fark yoktur. Sadece yurtlarda yemekler kuruma aittir. Kişinin kendine yemek hazırlaması için ortam yoktur. Atıştırmalık ve diğer ihtiyaçlar için yurtlarda kantin hizmeti verilir. Apartlarda mutfak vardır. Öğrenciler yemeklerini kendileri yapar.İstanbul Beyoğlu Yurt


Beyoğlu'nda bulunan yurtların hizmet verdiği çok sayıda üniversite vardır. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Beykent Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere diğer üniversiteleri öğrencileri de Beyoğlu'ndaki yurtlarda kalmaktadır. Yurt odaları tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik ve dört kişiliktir. Kişi sayısının az olması konforu artırmaktadır.

Tek kişilikte kalan öğrenci ile dört kişilik odada kalan yurdun bütün imkanlarından yaralanır. Fakat tek kişilikte kalmak biraz daha özeldir. Odanın bütün imkanlarını tek kişi kullanır. Tek kişilik odalı İstanbul Beyoğlu yurt fiyatları biraz daha yüksektir. Kız ve erkek öğrencilere ayrı yurtlar hazırlanmıştır. Kız ve erkek yurtlarında ortalama aynı hizmetler verilmektedir.

İstanbul Beyoğlu Yurtlarının İmkanları


" Güvenlik için yurdun içi ve dışı 7/24 güvenlik kamerasıyla izlenmektedir.
" Kazaları önlemek amacıyla duman dedektörü ve yangın alarm sistemi bulunur.
" Öğrencilerin elektrik kesintisinden etkilenmemeleri için jeneratör, su kesintilerine karşı su deposu bulunur.
" Yasaların da şart koşmasından dolayı her kattan yangın merdivenine çıkış bulunur.
" Sessiz ve sakin ortamda çalışmak isteyenler için etüt salonları mevcuttur.
" Kesintisiz sıcak su ve internet verilir.
" Sabah, öğle ve akşam yemekleri zengin menüye sahiptir.
" Sağlıklı bir yaşam için spor ve fitness yapmak isteyenler için salonlar vardır.
" Giriş ve çıkışlar kartla yapılır.

Daha fazla

1 ve 2 kişilik odalarda lüks konaklama imkanı! Şişhane metroya 2 dakika yürüme mesafesinde.

Elan Kız Öğrenci Yurdu

1 ve 2 kişilik odalarda lüks konaklama imkanı! Şişhane metroya 2 dakika yürüme mesafesinde.

İletişim

8.8

Her bütçeye uygun özel erkek öğrenci yurdu mu arıyorsun ? Beyoğlu erkek yurdu şubemizi incele.

%10 indirim

Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları Beyoğlu Erkek Şubesi

8.8

Her bütçeye uygun özel erkek öğrenci yurdu mu arıyorsun ? Beyoğlu erkek yurdu şubemizi incele.

İletişim

%10 indirim

Telif © 2015-2020 Tüm hakları saklıdır Nil Ticaret Merkezi 0850 305 74 72

Sitemizi kullanmaya devam etmeden önce Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini okumanız gerekmektedir