İstanbul Eyüp Yurtları Erkek ve Kız Yurt Fiyatları

İstanbul ilinin Avrupa yakasında yer alan Eyüp ilçesi Eyüpsultan olarak da bilinmektedir. 1936 yılında kurulmuştur. İlk ilçe olduğundan sınırlarında Sarıyer, Fatih ve Çatalca ilçelerinin bir bölümünü bulunmaktaydı. Kuruluşunun il dönemlerinde Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa ilçelerini de kapsayan Eyüp ilçesi sınırlarındaki Yayla mahallesini Sultangazi’ye vermiştir. Eyüp ilçesinin yüzölçümü yaklaşık olarak 242 kilometrekaredir. 7 köyü ve 21 mahallesi bulunan Eyüp ilçesinin nüfusu her geçen yıl artış göstermektedir. Eyüp ilçesinin Haliç’e kısa bir sahili bulunmaktadır. İlçesinin büyük kısmı iç kesimde yer almaktadır. Eyüp’ün sınır komşuları doğuda Sarıyer, güneyde Fatih, Sultangazi ve Gaziosmanpaşa, güneydoğuda Beyoğlu ve Kağıthane, Güneybatıda Başakşehir, batıda Arnavutköy’dür. Karyağdı Ali Baba Tekkesi ve Ebu Eyyub el-Ensari Camii ve türbesi ilçesinin en önemli turistik yerleridir.

Eyüp Yurt Fiyatları


İstanbul ilinin en fazla yerli ve yabancı turist ağırlayan ilçelerinden biri olan Eyüp öğrenciler tarafından da çok fazla beğenilmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ilçede bulunması Eyüp’ün daha dinamik olmasını sağlamaktadır. Semtte üniversite öğrencilerine hitaben yurt imkanı bulunmaktadır. Yurtların sunduğu hizmetler ve maliyetler farklılık göstermektedir.

Öğrenciler için oldukça ideal bir kent olan İstanbul öğrencilere özel konaklama hizmetleri bakımından da iddialı kent konumunda bulunuyor. Özellikle Eyüp bölgesinde öğrencilere hitap edebilecek çok sayıda farklı yurdun bulunduğu biliniyor. İstanbul Eyüp yurtları söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenekler de çıkabiliyor. Bu kapsamda hemen her bütçeye hitap eden yurtlardan söz etmek de mümkün oluyor.

Yurtlarda var olan hizmetlerin öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor olması; yurdun kalitesini de ortaya koymaktadır. Bu doğrultuda konaklama hizmetlerinin sadece yatak ve odadan ibaret olmadığı da unutulmamalıdır. Çamaşırhanenin varlığı, yemekhanenin bulunması; sosyal aktivite alanlarının bulunuyor olması bir yurdun niteliğini belirleyen temel faktörler arasında yer almaktadır.

İstanbul Eyüp Yurt Fiyatları


Eyüp semtinde yer alan öğrenci yurtlarının erkek ve kız öğrencilere hitap edebilecek özelliklere sahip oldukları biliniyor. Bu doğrultuda güvenlik koşulunu karşılayan ve hijyen açısından elverişli olan yurtların varlığı öğrenciler açısından önemli kazanımları da beraberinde getiriyor. Yine iletişimin geliştiği günümüzde wi-fi bağlantısının varlığı ve cafe gibi sosyal alanların varlığı bir yurdu öğrenciler tarafından tercih edilir kılıyor. Bununla birlikte elbette ki yurt binasının ulaşım noktasında nitelikli bir bölgede bulunması; öğrencilerin okullarına gidiş ve dönüşlerini kolaylaştırıyor. Bu kapsamda metro ya da otobüs gibi ulaşım ağlarına yakın olan yurtların hem kız hem de erkek öğrenciler açısından tercih edildiği biliniyor. Elbette ki bütün bu özellikleri İstanbul Eyüp yurtları için de geçerli olan bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul Eyüp Yurt Fiyatları Ne Kadardır?


İstanbul'un Eyüp bölgesinde yer alan yurtların fiyatları söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı fiyat seçeneğinin çıktığı biliniyor. Bu kapsamda hem kaliteli bir konaklama olanağı sunan hem de uygun fiyat fırsatlarını sunabilen bir yurdu bulabilmek önem kazanıyor. İstanbul Eyüp yurt fiyatları söz konusu olduğunda kısa bir fiyat araştırması yapmanın beraberinde bazı kazanımları da getireceği biliniyor. Bunun için yurt tercih etmeden önce hiç olmazsa internet ortamında ayrıntılı bir fiyat araştırmasının yapılması tavsiye ediliyor.
şehrine bağlı Eyüp ilçesinin öne çıkan yurtları hakkında merak edilen bilgileri bu sayfada derledik. Eyüp ilçesinde aradığınız yurtlara ait kriterleri, Eyüp için daraltıp doğru yurda hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Eyüp yurt fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yapmak için seçtiğiniz yurdun detayındaki odalar bölümünü inceleyebilirsiniz. Eyüp erkek yurtları ve Eyüp kız yurtları kategorileri için menü altında bulunan butonlardan yardım alabiliriniz.

Eyüp Yurt Oda Fiyatları

Eyüp yurt fiyatları oda kontenjanına göre değişmekle beraber aylık 900 TL ile 4250 TL arasında değişiyor. şehrindeki Eyüp erkek yurtları ve Eyüp kız yurtları arasında seçim yapmak için menü altındaki butonlardan yardım alabilirsiniz.

Daha fazla

Özel Santral Kız Öğrenci Yurdu

Eyüp, İstanbul

Santal kampüse 20 metre mesafede olan özel kız öğrenci yurdumuz, lüks otel standartlarına göre hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için ziyaret edin.

Özel Santral Kız Öğrenci Yurdu

Santal kampüse 20 metre mesafede olan özel kız öğrenci yurdumuz, lüks otel standartlarına göre hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için ziyaret edin.

7.6

Konforist Özel Kız Öğrenci Yurdu

Eyüp, İstanbul

7.6

2 Değerlendirme

Konforist; alışılagelmiş yurt kavramını değiştiren, özel olarak sadece öğrenciler düşünülerek dizayn edilmiş, geçici bir konaklama noktası değil; eğitim için tasarlanmış bir motivasyon platformu ve ta

Konforist Özel Kız Öğrenci Yurdu

7.6

Konforist; alışılagelmiş yurt kavramını değiştiren, özel olarak sadece öğrenciler düşünülerek dizayn edilmiş, geçici bir konaklama noktası değil; eğitim için tasarlanmış bir motivasyon platformu ve tam donanımlı bir sosyal yaşam merkezidir. 

Bilge Özel Kız Öğrenci Yurdu

Eyüp, İstanbul

Bilge Özel Kız Öğrenci Yurdumuz; Bilgi Üniversitesi Santral istanbul Kampüsü’ne 20 metre mesafededir. Diğer birçok üniversiteye ücretsiz servis imkanı sunuyoruz

Bilge Özel Kız Öğrenci Yurdu

Bilge Özel Kız Öğrenci Yurdumuz; Bilgi Üniversitesi Santral istanbul Kampüsü’ne 20 metre mesafededir. Diğer birçok üniversiteye ücretsiz servis imkanı sunuyoruz

Telif © 2015-2024 Tüm hakları saklıdır