İstanbul Kağıthane Yurtları Erkek ve Kız Yurt Fiyatları

İstanbul ilinin Avrupa Yakasında yer alan Kağıthane’nin komşuları kuzeyinde Sarıyer, doğusunda ve güneyinde Şişli, kuzeydoğusunda Beşiktaş, batısında Eyüp, güneybatısında Beyoğlu’dur. Kağıthane’nin Haliç’e kısa bir sahil kıyısı vardır. Kıyısı Kağıthane Deresi’nin sona erdiği yerdedir. Merkezi konumda olması ve Dolmabahçe Tüneli, Kağıthane Tüneli, üçüncü köprü, üçüncü havalimanı, Büyük İstanbul Tüneli gibi yapılardan dolayı hızla gelişmiştir.
Büyük emlak projelerinin de yapıldığı ilçe, çevresindeki diğer ilçelerle entegre olmaktadır. Başbakanlığa bağlı Osmanlı Arşivi’nin yeni binası ilçededir. Kültürel anlamda da hızlı gelişme gösteren ilçenin merkezinde Küçük Kemal Çocuk Sahnesi bulunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Şehir Tiyatroları Sadabad Sahnesi ve ilçe belediyesine ait kültür merkezleri Kağıthane’yi kültür merkezi haline getirmektedir.


Kağıthane ilçesindeki okuma yazma oranı yüzde 89 civarındadır. Okul öncesinden üniversiteye kadar çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası ve Nişantaşı Üniversitesi Sadabad Kampüsü ilçededir. İlçede öğrencilerin barınma ihtiyaçlarına cevap veren çok sayıda devlet ve özel yurt vardır. Her bütçeye hitap eden yurtlar misafirlerine çeşitli sosyal imkanlar sunmaktadır.

Kağıthane Yurt Fiyatları


Nişantaşı Üniversitesi de bulunan Kağıthane, merkezi konumda ve İstanbul'un birçok yerine olan ulaşım kolaylığı ile oldukça fazla yurt bulunan ilçedir. Metronun yakınlığı, Mecidiyeköy'e bulunan yakınlığı ile sadece Kağıthane civarında değil çevre ilçelerdeki okullarda ve üniversitelerde okuyan öğrenciler içinde konaklamak için tercih edilmektedir. İstanbul Kağıthane yurtları, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş olup onlara konforlu bir şekilde kalma imkanı sunmaktadır.

Nişantaşı Üniversitesi haricinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, MEF Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler de kolaylıkla ulaşım sağlayacağı için Kağıthane yurtlarını tercih etmektedirler.

İstanbul geneli olduğu gibi Kağıthane'de de yurt fiyatları ortalama olarak yıllık 3000 liradan 20000 lira arasında değişmektedir. Tek kişilik veya odanın paylaşılacağı kişi sayısına göre, ücretsiz olarak verilen öğünler, konumu fiyatlarda değişikliğe sebep olmaktadır. Hatta bazı yurtlarda bulunan spor salonu, sauna, hamam, bistro ve kafeler de fiyatlarda artışa sebep olmaktadır. Kağıthane'de bulunan yurtların genellikle Beşiktaş, Maslak ve sütlüce gibi yakın bölgelere öğrenci servisleri de bulunmaktadır. Öğrenci nüfusunun ağırlıklı ve çok olduğu İstanbul'da her yurt öğrencilere en iyi hizmeti sunmaktadırlar. Kağıthane'de bulunan yurtlarda uygun fiyatları kaliteli hizmeti ile öğrencileri ağırlamaktadır.

İstanbul Kağıthane Yurt Fiyatları


Yurt konusunda ne önemli konulardan biriside güvenliktir. Hiçbir aile çocuğunun güvenli olmayan bir yerde kalmasını istemezler. Yurtta ne gibi güvelik önlemleri var, giriş çıkış saatleri gibi konulara dikkat edilmelidir. Diğer bir güvenlik unsuru da deprem, yangın gibi afet ve tehlikelere karşı alınan güvenlik önlemleridir. Yangın tüplerinin yeterli olup olmadığı, binanın depreme dayanıklı olup olmadığına bakılmalıdır.

Yurt odası öğrencinin uzun süre yaşayacağı evi niteliğinde olacağı için odanın durumu, aydınlığı, kişi sayısı, kişiye özel dolapların olup olmadığı gibi özellikler kişiye özel önemlidir. Su ve elektrik kesintilerine karşı yedek su deposu ve jeneratörlerin olması gerekmektedir. Sunduğu imkânların kalitesi ile maliyetini az olması ile Kağıthane yurt fiyatları çok uygun fiyatlardadır. Beyoğlu, Eyüp, Şişli gibi ilçelere yakınlığı ile de tercih edilen bir konumda bulunmaktadır.
şehrine bağlı Kağıthane ilçesinin öne çıkan yurtları hakkında merak edilen bilgileri bu sayfada derledik. Kağıthane ilçesinde aradığınız yurtlara ait kriterleri, Kağıthane için daraltıp doğru yurda hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kağıthane yurt fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yapmak için seçtiğiniz yurdun detayındaki odalar bölümünü inceleyebilirsiniz. Kağıthane erkek yurtları ve Kağıthane kız yurtları kategorileri için menü altında bulunan butonlardan yardım alabiliriniz.

Kağıthane Yurt Oda Fiyatları

Kağıthane yurt fiyatları oda kontenjanına göre değişmekle beraber aylık 900 TL ile 4250 TL arasında değişiyor. şehrindeki Kağıthane erkek yurtları ve Kağıthane kız yurtları arasında seçim yapmak için menü altındaki butonlardan yardım alabilirsiniz.

Kağıthane yurtları için sitemizde yer alan;
En düşük Kağıthane yurt fiyatı: 18000 TL
En yüksek Kağıthane fiyatı: 58500 TL fiyat aralığındadır.

Daha fazla

8.2

Okul Servisi

Academia Seyrantepe Özel Erkek Öğrenci Yurdu

Kağıthane, İstanbul Rezervasyon yapılabilir

8.2

9 Değerlendirme

Civardaki üniversitelere ücretsiz servis ! Sınırlı sayıda kontenjanımız vardır.

1 ile 4 kişilik odalar

Academia Seyrantepe Özel Erkek Öğrenci Yurdu

8.2

Civardaki üniversitelere ücretsiz servis ! Sınırlı sayıda kontenjanımız vardır.

Rezervasyon yapılabilir
İncele Whatsapp

1 ile 4 kişilik odalar

Okul Servisi

8.6

Academia Viva Kız Öğrenci Yurdu

Kağıthane, İstanbul

8.6

6 Değerlendirme

Kağıthane’de 5 yıldızlı lüks otel konsepti ile hazırlanmış kız öğrenci yurdumuzda; hamam,sauna,spa ve ücretsiz okul servimiz ile öğrencilere huzurlu ve konforlu eğitim hayatı sunuyoruz.

Popüler Bu hafta 4129 defa incelendi

Academia Viva Kız Öğrenci Yurdu

8.6

Popüler ! Bu hafta 4129 defa incelendi

Kağıthane’de 5 yıldızlı lüks otel konsepti ile hazırlanmış kız öğrenci yurdumuzda; hamam,sauna,spa ve ücretsiz okul servimiz ile öğrencilere huzurlu ve konforlu eğitim hayatı sunuyoruz.

İncele Whatsapp
Telif © 2015-2024 Tüm hakları saklıdır