İstanbul Maltepe Yurtları ve Yurt Fiyatları

Maltepe, İstanbul ilinin Anadolu yakasındaki bir ilçesidir. İlçenin Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. İstanbul’un en büyük onuncu ilçesidir. Sancaktepe, Kartal, Kadıköy ve Ataşehir ilçeleri ile komşudur. Maltepe ilçesinin adı, Tümülüs gibi içinde define, hazine veya altın dolu küplerin yığıldığı tepe, höyük gibi anlamlara gelmektedir. Türkler tarafından Kocaeli Yarımadası fethedildikten sonra bu isim verilmiştir. İsmin verilmesinde Dragos ile ilgili efsaneler etkili olmuştur.
Maltepe, Bizans İmparatorluğu’na kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Bizans dönemindeki adının Bryas veya Latince Urias olduğu rivayet edilmektedir. Bazı rivayetlere göre Maltepe’nin adı Pelekanondur. Bryas adı ise Küçükyalı bulunan eski Akduman Pınarı yakınlarındakiBryas Sarayı harabelerinden aldığı tarihçiler tarafından bildirilmektedir. Günümüzdeki Maltepe ilçesinin temelleri ise 16.yüzyılda atılmıştır. İstanbul ilinin en gözde ilçelerinden biri olan Maltepe’de bulunan Marmara Üniversitesi birçok öğrencinin hayallerini süslemektedir.Özellikle Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi. Marmara Üniversitesi 1998 yılında Maltepe’de hizmete açılmıştır. Marmara Üniversitesi Nöroloji ve Gastroentoloji Enstitüsü1995 yılında Başıbüyük’te açılmıştır. Öğrencilerin isteklerine göre dizayn edilmiş yurtlar üniversitelilerin barınma ihtiyacını karşılamaktadır.

Maltepe Yurt Fiyatları 2020


Üniversite eğitimi için İstanbul'u tercih edenlerin çözmesi gereken ilk sorun elbette barınma sorunudur. Bu konuda devlet yurtları, apart ve pansiyonlarla birlikte özel öğrenci yurtları öğrencilerin en çok tercih ettiği seçeneklerdir. Üniversite sayısının fazla olması, öğrenci sayılarının devlet yurt kapasitesinin çok üstünde olması ve devlet yurdu imkanlarının özel yurtlara kıyasla yetersiz olması dolayısıyla özel yurt tercihlerinde büyük yoğunluk yaşanmaktadır.
Anadolu Yakası'nda bulunan üniversitelerde okuyan öğrencilerin barınma tercihleri de yine Anadolu Yakası'nda olmaktadır. Zira ulaşım sıkıntısı açısından Avrupa Yakası'nda barınmayı tercih etmek pek doğru bir seçim olmamaktadır. Marmara üniversitesi yerleşkesine kolay ulaşım sağlanması açısından Maltepe Yurtları bu yönde ilk tercih edilen yurtlardır. İstanbul Maltepe yurtları hakkında bilgi sunan birçok web sitesi bulunmaktadır.
İnternetin hayatın her alanına çözümler sunmasıyla birlikte yurt arayışlarına dair çözüm sunan web siteleri de her geçen gün artmaktadır. Fakat internet sitelerinin denetimden uzak olması nedeniyle çoğu web sitesinde yer alan bilgilerin doğruluğundan emin olmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden web üzerinden yurt arayışı yapılırken seçilecek web sitesinin güvenilir olması oldukça önemlidir. Bu konuda web sitelerini detaylı incelemek, sunduğu hizmetleri dikkatle süzmek, anlaşmalı olduğu yurtlardan teyitler almak gibi hususlar en doğru web sitesine ulaşmak için fikir verecektir.
İstanbul Maltepe yurtları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmek için yurtlar hakkında bilgi veren ve en çok tercih edilen web sitelerine bakmak doğru olacaktır. Doğru bilgi içeren web siteleri yurtlara dair detaylı ve güncel bilgilere yer vermesinden anlaşılabilir. Zira detaylı bilgiler verebilen web sitelerinin ilgili yurtla anlaşması olduğu anlaşılmaktadır. Filtreme seçeneklerine yer verilen siteler güvenilirlik açısından doğru tercih olacaktır.

İstanbul Maltepe Yurt Fiyatları 2020


Web sitelerinin çoğunda yurt fiyatları hakkında güncel bilgilere yer verilmemektedir. Önceki yıllarda uygulanan ücretlerin güncellenmeden web sitesinden sunulması da sık karşılaşılan bir durumdur. Maltepe yurt fiyatları detayları için güncel sitelerden güncel bilgiler alınabilmektedir. Bu siteler üzerinden form doldurmak suretiyle yapılan fiyat taleplerinde güncel fiyat bilgilerine ulaşmak mümkün olmaktadır.

Daha fazla

8.8

Full eşyalı özel dairelerde; huzurlu,rahat ve mutlu bir öğrencilik geçirmeniz için gereken herşey Reis Residence'da mevcuttur.

Reis Residence Öğrenci Apart

8.8

Full eşyalı özel dairelerde; huzurlu,rahat ve mutlu bir öğrencilik geçirmeniz için gereken herşey Reis Residence'da mevcuttur.

İletişim

8.2

İstanbul Maltepe Sabiha Hanım Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul da yurt arayan öğrencilere, eşsiz fırsatlarla, yakın yurt olarak hizmet eder.

%10 indirim

Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları Maltepe Erkek Yurdu

8.2

İstanbul Maltepe Sabiha Hanım Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul da yurt arayan öğrencilere, eşsiz fırsatlarla, yakın yurt olarak hizmet eder.

İletişim

%10 indirim
8.8

Anadolu yakasındaki birçok üniversiteye ve toplu taşıma duraklarına yakın, Sabiha Gökçen Havalimanı’ na 25 dakikalık mesafede.

%10 İndirim

Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları Maltepe Kız Şubesi

8.8

Anadolu yakasındaki birçok üniversiteye ve toplu taşıma duraklarına yakın, Sabiha Gökçen Havalimanı’ na 25 dakikalık mesafede.

İletişim

%10 İndirim

Telif © 2015-2020 Tüm hakları saklıdır Nil Ticaret Merkezi 0850 305 74 72

Sitemizi kullanmaya devam etmeden önce Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini okumanız gerekmektedir