İstanbul Maltepe Yurtları Maltepe Yurt Fiyatları

Maltepe, İstanbul ilinin Anadolu yakasındaki bir ilçesidir. İlçenin Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. İstanbul’un en büyük onuncu ilçesidir. Sancaktepe, Kartal, Kadıköy ve Ataşehir ilçeleri ile komşudur. Maltepe ilçesinin adı, Tümülüs gibi içinde define, hazine veya altın dolu küplerin yığıldığı tepe, höyük gibi anlamlara gelmektedir. Türkler tarafından Kocaeli Yarımadası fethedildikten sonra bu isim verilmiştir. İsmin verilmesinde Dragos ile ilgili efsaneler etkili olmuştur.

Maltepe, Bizans İmparatorluğu’na kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Bizans dönemindeki adının Bryas veya Latince Urias olduğu rivayet edilmektedir. Bazı rivayetlere göre Maltepe’nin adı Pelekanondur. Bryas adı ise Küçükyalı bulunan eski Akduman Pınarı yakınlarındakiBryas Sarayı harabelerinden aldığı tarihçiler tarafından bildirilmektedir. Günümüzdeki Maltepe ilçesinin temelleri ise 16.yüzyılda atılmıştır.

İstanbul ilinin en gözde ilçelerinden biri olan Maltepe’de bulunan Marmara Üniversitesi birçok öğrencinin hayallerini süslemektedir.Özellikle Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi. Marmara Üniversitesi 1998 yılında Maltepe’de hizmete açılmıştır. Marmara Üniversitesi Nöroloji ve Gastroentoloji Enstitüsü1995 yılında Başıbüyük’te açılmıştır. Öğrencilerin isteklerine göre dizayn edilmiş yurtlar üniversitelilerin barınma ihtiyacını karşılamaktadır.

Daha fazla

8.8

Anadolu yakasındaki birçok üniversiteye ve toplu taşıma duraklarına yakın, Sabiha Gökçen Havalimanı’ na 25 dakikalık mesafede.

%10 İndirim

Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları Maltepe Kız Şubesi

8.8

Anadolu yakasındaki birçok üniversiteye ve toplu taşıma duraklarına yakın, Sabiha Gökçen Havalimanı’ na 25 dakikalık mesafede.

İletişim

%10 İndirim

Telif © 2015-2019. Tüm hakları saklıdır Merkez Mahallesi Sardunya Sokak Kağıthane/İstanbul 0850 349 98 18

Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez kullanımı yapılmaktadır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.