İstanbul Üsküdar Yurtları Üsküdar Yurt Fiyatları

Üsküdar, İstanbul ilinin Anadolu yakasındaki bir ilçedir. Batısında İstanbul Boğazı, güneyinde Kadıköy, doğusunda Ataşehir, kuzeydoğusunda Ümraniye, kuzeyinde Beykoz ilçeleri ile çevrilidir. İlçe 33 mahalleden oluşmaktadır. Yıllık verilere bakıldığında ilçenin nüfusunun her yıl arttığı gözlemlenmektedir. 1926 yılına kadar il statüsünde olan Üsküdar 1926 yılında yapılan düzenlemeler ile ilçe statüsüne alınmıştır. 1930, 1987 yıllarında yapılan düzenlemelerle ilçe bugünkü sınırlarına ulaşmıştır. Üsküdar ilçesinde ilgi çekici bir tarihe sahip olan Kız Kulesi bulunmaktadır. Turistik mekanların yoğun olduğu ilçedeki bir diğer önemli mekan ise Aziz MahmudHüdayi Külliyesi’dir. Altunizade Camii, Çinili Külliyesi, Eski Valide Camii, Mihrimah Sultan Külliyesi, Şemsi Paşa Külliyesi görülmesi gereken diğer turistik değerlerdir.
Üsküdar ilçesinde eskiden Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane binası olan fakat günümüzde Marmara Üniversitesi’nin bazı birimleri olarak kullanılan eğitim kurumu vardır. Üsküdar üniversite bakımından zengin bir ilçedir. İstanbul Şehir Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, 29 Mayıs Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ilçede hizmet vermektedir. Öğrencilerin eğitimlerine güvenli ve konforlu bir şekilde devam etmeleri için ilçe sınırlarında çok sayıda yurt bulunmaktadır.

İstanbul Üsküdar Yurt Fiyatları 2020


İstanbul Türkiye'nin güzel ve görkemli şehirlerinden biridir. Temposu oldukça yüksek olan bu şehirde her türlü imkan kolaylıkla buluna bilinmektedir. Yıl boyunca oldukça yoğun olan ve tarihi güzellikleri ile alıp götüren bu şehirde okumak oldukça çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Özellikle yüksek öğrenim öğrencileri için okul biter bitmez iş imkanı bulunan şehir öğrenim görmek için en çok tercih edilen ve oldukça köklü üniversitelerin ve liselerin olduğu bir yerdir. Bu şehre öğrenim görmeye yalnız gelecek iseniz mutlaka yurda gerek duyacaksınız. Eğer tercih edeceğiniz Üsküdar'da ise yurt konusunda çok fazla seçenek bulabilmektesiniz. İstanbul Üsküdar yurtları tüm öğrenim guruplarına hitap etmektedir. Be nedenle oldukça yoğun bir talep söz konusudur.
Genel olarak yurt belirlemeleri yaparken sunacağı özellikler ve okula yakınlık tercihlerde belirleyici bir rol oynamaktadır. Bunların yanı sıra odalar kaç kişilik, servis imkanı, yemek, temizlik, etüt odaları, internet, kişiye özel alanların olup olmaması diğer belirleyici unsurlar olarak değerlendirilmektedir.
Lise ve üniversitelerin ortalama 4 yıl kadar sürdüğü ve her an yeni bir yurt arayışına girmek istemeyen kişiler öğrenimleri boyunda evleri gibi benimseyecekleri ve kendilerini güvende hissedecekleri yurtları tercih etmeye çalışmaktadır. Oldukça fazla zaman geçirmek zorunda olunacak olan yurdun güvenli ve sıcak bir atmosfer içerisinde olması okul hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır. Derslerin zorluğu ve kısa sürede okulları bitirme telaşında hiç kimde kaldığı yurtlarda sorun yaşamak istememektedir. Bu nedenle hem hızlı hem de mantıklı karar vererek yurt seçimini yapmak son derece önemlidir.

Üsküdar Yurt Fiyatları 2020


Aranılan özellikleri taşıyan yurt bulunduktan sonra ekonomik unsurlar devreye girmektedir. İstanbul büyük bir şehir olduğu için elbette fiyatlandırmalarda buna göre yapılmaktadır. İstanbul Üsküdar yurt fiyatları tercihlerinize göre farklılıklar göstermektedir. İşte bu nedenle tam olarak aradığınız kriterleri doğru belirleyerek yurt seçeneklerini değerlendirmeniz en doğrusu olacaktır. Eğer tek kişilik bir oda tercih edecek iseniz elbette fiyat biraz daha yüksek olacaktır ama konforda aynı oranda yüksek olacaktır. Birkaç kişilik bir oda tercih ederseniz daha ekonomik olmaktadır. İstanbul öğrencilerin akın ettiği bir şehir olduğu için Üsküdar'da yurt ararken kısa zamanda karar vermeniz gerekmektedir. Aksi halde beğenmediğiniz bir yurdu tercih etmek zorunda kalabilirisiniz.

Daha fazla

8.8

Üsküdarda elit bir kız öğrenci yurdunda kalmayı kim istemez ? Sınırlı sayıda kontenjandan yararlanmak için acele edin!

%10 indirim

Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları Üsküdar Kız Kampüsü

8.8

Üsküdarda elit bir kız öğrenci yurdunda kalmayı kim istemez ? Sınırlı sayıda kontenjandan yararlanmak için acele edin!

İletişim

%10 indirim

Telif © 2015-2020 Tüm hakları saklıdır Nil Ticaret Merkezi 0850 305 74 72

Sitemizi kullanmaya devam etmeden önce Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini okumanız gerekmektedir