İstanbul Üsküdar Yurtları Üsküdar Yurt Fiyatları

Üsküdar, İstanbul ilinin Anadolu yakasındaki bir ilçedir. Batısında İstanbul Boğazı, güneyinde Kadıköy, doğusunda Ataşehir, kuzeydoğusunda Ümraniye, kuzeyinde Beykoz ilçeleri ile çevrilidir. İlçe 33 mahalleden oluşmaktadır. Yıllık verilere bakıldığında ilçenin nüfusunun her yıl arttığı gözlemlenmektedir. 1926 yılına kadar il statüsünde olan Üsküdar 1926 yılında yapılan düzenlemeler ile ilçe statüsüne alınmıştır.

1930, 1987 yıllarında yapılan düzenlemelerle ilçe bugünkü sınırlarına ulaşmıştır. Üsküdar ilçesinde ilgi çekici bir tarihe sahip olan Kız Kulesi bulunmaktadır. Turistik mekanların yoğun olduğu ilçedeki bir diğer önemli mekan ise Aziz MahmudHüdayi Külliyesi’dir. Altunizade Camii, Çinili Külliyesi, Eski Valide Camii, Mihrimah Sultan Külliyesi, Şemsi Paşa Külliyesi görülmesi gereken diğer turistik değerlerdir.

Üsküdar ilçesinde eskiden Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane binası olan fakat günümüzde Marmara Üniversitesi’nin bazı birimleri olarak kullanılan eğitim kurumu vardır. Üsküdar üniversite bakımından zengin bir ilçedir. İstanbul Şehir Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, 29 Mayıs Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ilçede hizmet vermektedir. Öğrencilerin eğitimlerine güvenli ve konforlu bir şekilde devam etmeleri için ilçe sınırlarında çok sayıda yurt bulunmaktadır.

Daha fazla

8.4

Üsküdarda elit bir kız öğrenci yurdunda kalmayı kim istemez ? Sınırlı sayıda kontenjandan yararlanmak için acele edin!

%10 indirim

Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları Üsküdar Kız Şubesi

8.4

Üsküdarda elit bir kız öğrenci yurdunda kalmayı kim istemez ? Sınırlı sayıda kontenjandan yararlanmak için acele edin!

İletişim

%10 indirim

Telif © 2015-2019. Tüm hakları saklıdır Merkez Mahallesi Sardunya Sokak Kağıthane/İstanbul 0850 349 98 18

Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez kullanımı yapılmaktadır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.