İstanbul Zeytinburnu Yurtları Zeytinburnu Yurt Fiyatları

İstanbul ilinin bir ilçesi olan Zeytinburnu 1957 yılında ilçe olmuştur. Çatalca yarımadasının Marmara Denizi’ne bakan yamaçlarında, Trakya’nın güneydoğusunda yer almaktadır. Tarihi yarımadadan surlarla ayrılan Zeytinburnu E-5 ile sınırdır. Havalimanına 20 dakikalık mesafedeki ilçe İstanbul’un dış dünyaya açılan kapısı gibidir. Zeytinburnu’nun komşuları güneyinde Marmara Denizi, kuzeybatısında Esenler, batısında Bakırköy ve Güngören, kuzeyinde Bayrampaşa, kuzeydoğusunda Eyüp, doğusunda Fatih’tir.

Tarihinde İstanbul fethine dair birçok savaşa sahnelik etmiş olan ilçede Fatih Sultan Mehmet’in karargahını kurduğu yer bir anıtla belirlenmiştir. Zeytinburnu ilçesinin kuzeyindeki Topkapı semtinde bulunan Panorama 1453 Tarihi Müzesi fethi anlatan en güzel müzedir. İstanbul’un ilk Türk camisi olan Kazlıçeşme Fatih Camii, Takkeci İbrahim Ağa Camii, Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Mescidi, Balıklı Rum Kilisesi ve Balıklı Ayazması gibi daha birçok tarihi yapı ilçe sınırlarında yer almaktadır.

Zeytinburnu ilçesinde üç tane vakıf üniversitesinin yerleşkesi bulunmaktadır. Koç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Kampüsü, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Topkapı yerleşkesi ilçedeki vakıflara ait yükseköğrenim kurumlarıdır. Biruni Üniversitesi ise 2014 yılında ilçede hizmete girmiştir. Üniversite bakımından zengin olan ilçede çok sayıda yurt bulunmaktadır. Yurtların nitelikleri ve sunduğu hizmetler farklılık göstermektedir.

Daha fazla

Aradığınız kriterlere uygun yurt bulunamadı. İstanbul yurtları kategorisinde tekrar arama yapın

Telif © 2015-2020 Tüm hakları saklıdır Nil Ticaret Merkezi 0850 305 74 72

Sitemizi kullanmaya devam etmeden önce Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini okumanız gerekmektedir