Adatoria Özel Kız Öğrenci Yurdu

Adatoria Özel Kız Öğrenci Yurdu - Görsel 1

Yurt Hakkında

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, Sakarya Üniversitesi’nde öğrenim gören kız öğrencilerimizin ekonomik açıdan dışarıya bağlı kalmadan tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılamak amacıyla projelendirilip 2012 yılında inşaat şirketimiz tarafından inşa edildi ve hizmete açıldı.

Her şey dahil sistemle hizmet veren Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu,öğrencilerimizin sosyal yaşamlarından eğitimlerine, temel ihtiyaçlarından piskolojik danışmanlıklarına kadar bütün taleplerini karşılayacak yapısal donanım ve yönetimsel beceriyle donatılmıştır.

Her şey dahil sistem kapsamında öğrencilerimiz ve velilerimiz yurt ücreti haricinde hiçbir ekstra ücret ödemeden konaklama hizmetimize ek birçok hizmetten ücretsiz, sorunsuz ve sürekli olarak istifade edebilmektedir.

Adatoria Sakarya Kız Öğrenci Yurdu olarak bu sistem ile öğrenci ve velilerimize, en iyi ve en kaliteli hizmeti hem zamandan istifade ederek hem de ekonomik şartlarda sahip olma imkanı sağlıyoruz.

Her şey dahil sistemi kapsamında verdiğimiz ücretsiz hizmetlerimiz;

 

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, 2500m2 kapalı alanda, 95 adet, 15 farklı tasarım, konum ve bütçeye sahip, 1-2-3-4 ve 6 kişilik konforlu, tam donanımlı suit odalardan oluşmaktadır. Odalarımız tamamının zemin ve bölmeleri ısı ve ses yalıtımlı olup, bütün odalarımızda standart olarak; Duşa kabinli banyo, Wc, Lavabo ve Banyo dolabı, Mefruşat, Kişiye özel çalışma masası ve sandalyesi, Komidin, Kitaplık, İki kapaklı elbise dolabı, Dahili telefon, Yerli Yabancı Uydu Yayını, Lcd Tv, bulunmaktadır.

Ayrıca tüm odalarımızda Gece lambası ve Sineklik, Oda ve kat koridorlarında Kablosuz İnternet Ağı(WIFI) Yayını, Buzdolabı, Yağmurlama Yangın Söndürme Sistemi, Duman Dedektörleri ve Sıcak soğuk temiz su sebilleri bulunmaktadır.

 

Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrencilerimizin bir ayrıcalığı da Sabah kahvaltısı ve Akşam yemeğidir. Her şey dahil sistem kapsamında ücretsiz olarak verilen Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği deneyimli ve belgeli aşçılarımız tarafından hazırlanmakta, Açık büfe salata bar keyfi, Sınırsız meyve suyu ve Çay ikramıyla, 1. ve 2. öğretim öğrencilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Kahvaltı ve Akşam yemeği hizmetimiz tüm öğretimleri kapsayacak şekilde özel sunum alanlarında uzman aşçılarımız tarafından taze ve sıcak olarak servis edilmektedir. Kahvaltı ve Yemek Menümüz bir çok yurttan farklı olarak aylık peryodlarda öğrencilerimizin istek ve beğenisine göre düzenlenmektedir.

Servis Hizmetleri (Ring Servisi)

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, Sakarya Üniversitesi Merkez Esentepe Kampüsüne, yaya olarak ortalama 5 dakika yürüme mesafesindedir. Buna rağmen her saat Yurt-Kampüs/Kampüs-Yurt arası ücretsiz özel servis hizmetimiz bulunmaktadır. İsteyen öğrencilerimiz yürüyerek, isteyen öğrencilerimizde özel servisimiz ile okula gidebilmektedir. Araçlarımız, yeni model ve bakımlı olup, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Ulaştırma Daire Başkanlığı, Servis Araçları Yol Belgesine sahiptir. Sürücülerimiz Ticari Taşıt İzin ve Kullanma (SRC) ve (K) belgelerine sahip tüm eğitim ve seminerlere katılmış, iş deneyimlerinin zirvesinde, sorumluluk sahibi, trafik kurallarına azami ölçüde riayet eden güler yüzlü kişilerdir.

 

Temizlik Hizmetleri

Temizlik, önceliğimizdir. Kat, oda ve banyo wc temizlikleri yurdumuzun deneyimli kat temizlik personelleri tarafından günlük olarak ücretsiz olarak yapılmakta ve oda çöpleri yine ücretsiz olarak her sabah alınmaktadır. Çamaşır yıkama kurutma hizmetimiz kapsamında, oda nevresimleri ve mefruşatları ortalama 15 günde bir kat temizlik personellerimiz tarafından ücretsiz olarak yenisi ile değiştirilmektedir.

Oyun, Dinlenme ve Aktivite Salonları

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, öğrencilerimizin sadece konaklayacağı bir yerin dışında aynı zamanda dinlenebilecekleri, diğer arkadaşları ile birlikte eğlenip sohbet edebilecekleri ve huzuru yakalayabilecekleri seçkin bir mekandır. Yurdumuzda, sürekli yurt odasında bulunmaktan sıkılan, diğer bir deyişle uzanmak, ev keyfi yapmak isteyen öğrencilerimiz için, içerisinde Lcd Tv, Oturma Grubu, Yemek Masası gibi ev eşyaları ile dizayn edilmiş Dinlenme Odaları bulunmaktadır. Dinlenme Odalarımızda Tavla, Santranç, Dama gibi zeka geliştirici ve eğlendirici oyunlarda bulunmaktadır.
Öğrencilerimizin kendilerini ev ortamında hissetmeleri, rahat ve huzurlu zaman geçirmeleri amacıyla tasarlanan bu alanlarda öğrencilerimiz, yine arkadaşları ile birlikte evlerindeymiş gibi bir araya gelerek, dilerlerse çay ve yemek keyfi, dilerlerse birlikte ders çalışma ortamı, dilerlerse de hep birlikte dizi keyfi yapabilmektedir.

 

Etüd Salonları

Yurdumuzun tüm odalarında öğrencilerimiz için ders çalışma masaları ve ekipmanları bulunmaktadır. Bunlara ek olarak yurdumuzda öğrencilerimizin, bir arada, karşılıklı bilgi alışverişi yapabilecekleri, hatta yardımlaşabilecekleri, ders çalışabilecekleri, sınavlara hazırlanabilecekleri, diğer oda ve sosyal alanlardan izole edilmiş sesiz sakin ve Bilgisayar destekli Etüd Salonumuz bulunmaktadır. Bu salonlarda tüm öğrencilere yetecek çalışma ve çizim masaları yer almaktadır.

 

Kafeterya

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu Kafeteryası 200 kişi kapasiteye, özel mimariye ve tasarıma sahiptir. Öğrencilerimizin istek ve beklentilerine cevap verecek diledikleri gibi istifade edebilecek biçimde tasarlanan Kafeteryamızda, Modern oturma grupları, Büyük Ekran Lcd Tv, Mini Marketin yanı sıra Tavla, Santranç, Dama gibi zeka geliştirici ve eğlenceli oyunlarda bulunmaktadır.

 

İnternet ve Bilgisayar Salonu

Yurdumuzun her katında, bir çok yurttan farklı, birbirinden bağımsız güvenli fiber internet bağlantısı olup Kablosuz İnternet Ağı (WIFI) ile öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ayrıca kendi bilgisayarı bulunmayan öğrencilerimiz için de yurdumuzda İnternet ve Bilgisayar Salonumuz bulunmaktadır. Bunun yanında, yurdumuzun tüm oda ve sosyal alanlarında kablosuz internet ağı (WIFI) bulunmakta ve öğrencilerimiz istedikleri yerden ücretsiz olarak internete güvenli ve hızlı bir şekilde bağlanabilmektedir.

 

Çamaşır ve Ütü Hizmetleri

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerimiz, profösyonel ekipmanla donatılmış çamaşırhanemizde, çamaşır yıkama, kurutma ve ütüleme hizmetinden herhangi bir kota sınır olmaksızın tamamen ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

 

Kuaför

Tüm Hizmetler Tek Çatı Altında; Kuaför ve Güzellik Merkezimiz, sağlıklı ve steril ortamda konusunda uzman deneyimli ve güler yüzlü ekibiyle, konforundan ve malzeme kalitesinden ödün vermeden, tüm öğrencilerimizin hizmetinde. Kuaför salonumuzda özel ağda odasının yanı sıra öğrencilerimizin saç kesiminden, cilt bakımına ve diğer bir çok ihtiyacını karşılayacak ekipmanla donatılmış ve sadece deneyimli kadın personeller tarafından hizmet verilmektedir.

 

Spor Salonu

''Sağlam Kafa Sağlam Vucütta Bulunur'' Atasözünde de geçtiği gibi derslerin yoğunluğuna bağlı, günün yorgunluğunu ve stresini biraz olsun hayatımızdan kaldırabilmek, yaşantımıza sağlık ve keyif katabilmek amacıyla tercih ettiğimiz mekanlardan olan spor salonları sağlıklı yaşam için çoğu zaman tercih ettiğimiz merkezlerin başında gelir.Bunun için yurdumuzda bulunan sosyal alanların başında da Spor ve Fitness Salonumuz yer almaktadır. Step, Koşu Bandı, Bisiklet, Twister vb. spor aletlerinin bulunduğu salonumuz, tamamen ücretsiz olarak öğrencilerimizin hizmetindedir.

 

Revir ve Sağlık Hizmetleri

Adatoria Sakarya Kız Öğrenci Yurdu olarak, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın sağlık durumları bizim için önemlidir. Yurdumuzda, öğrenci ve çalışanlarımızın olası sağlık sorunu yaşadıkları durumlarda faydalanabilecekleri ve ilk müdahalenin yapılabileceği donanımlı Sağlık Odası (Revirimiz) bulunmaktadır. Öğrencilerimizin acil sağlık problemi yaşadığı anlarda yapılması gereken ilk müdahale deneyimli personellerimiz tarafından yerine getirilmektedir. Gerekli durumlarda sağlık kurumları ile koordinasyon Yurt Müdürlüğümüzce yapılmakta ve durumun aciliyetine göre aileye haber verilmekte ve bilgilendirilmektedir.

 

Güvenlik

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu olarak bizim için, öğrencilerimizin huzuru ve konforunun yanında güvenliğini de önem arzetmektedir. Yurdumuzun güvenliği, bahçe girişinde bulunan güvenlik ve bina içerisinde görevli gündüz ve gece sorumluları tarafından sağlanmakta olup bunun yanında bina içerisinde ve dışarısında yer alan toplam 36 adet kapalı devre kamera sistemiyle, yurt binası ve çevresi 24 saat boyunca kayıt altına alınmaktadır. Bina içi güvenlik kameraları, güvenlik ihlalleri dışında her ne sebeple olursa olsun mahremiyet açısından izlenilmesine müsaade edilmemektedir.

Adatoria Sakarya Kız Öğrenci Yurdu, öğrencilerimizin güvenliğini düşünmenin yanında, ailelerinde huzurunu da merkeze alan bir anlayışla yönetilmektedir. Bu bağlamda, yurt giriş ve çıkışları yönetimce belirlenen zaman dilimde, lobide yer alan kontrol cihazına ile kartlı veya parmak izi okutarak yapalabilmektedir. Yoklama, sistem tarafından otomatik olarak yapmakta, belirlenen zaman diliminde giriş yapmayan öğrenciler için uyarı vermektedir.

 

7/24 Personel

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu’nda profesyonellik esastır. Deneyimli personel ekibimiz ile profesyonel hizmet vermekteyiz. Yurt yönetiminden güvenliğine, en üstten en alt kademeye kadar, güvenilir, güler yüzlü ve alanında uzman tüm personelimiz ile 7/24 öğrencilerimizin hizmetinizdeyiz.

Misafirhane

Yurdumuzda, öğrenci ailelerinin (kadın) geçici olarak konaklayabilecekleri, tam donanımlı misafirhanemiz bulunmaktadır. Kimi zaman öğrencilerimize bir destek, kimi zaman istenmeyen bir hastalık zamanında yardım, kimi zamanda öğrencilerimiz ile sevdikleri aile yakınları ile özlem gidermek için birlikte olabilecekleri, konaklayabilecekleri misafirhanemiz ücretsiz olarak hizmetinizdedir.

Depolama Valiz Hizmetleri

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu'nun en önemli önceliklerinde birisi öğrencilerin eşya ve valizlerinin muhafazası ve güvenliğidir. Bundan dolayı öğrencilerimizin fazla eşyalarını ve valizlerini güvenle teslim edip koruyabilecekleri bir depo oluşturduk. Aynı zamanda öğrencilerimizin değerli eşyalarını içine koyabilecekleri kasamız da öğrencilerimizin hizmetindedir.

Bahçe

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, bulunduğu konum ve mimari yapısı itibariyle yeşilin her tonunu yansıtan etrafı çevrili sesten ve şehir gürültüsünden uzak nezih bahçe ve çevreye sahiptir. Öğrencilerimiz, etrafı çevrili tertemiz havaya sahip bahçemizde güzel havalarda kahvaltıları yaparken, yemeklerini yerken veya çaylarını yudumlarken, yine bahçemizde bulunan oturma banklarında ve masalarda derslerine çalışabilir, arkadaşlarıyla sohbet edebilir veya yurt çevresinde de aktif olan kablosuz internet ağı yayını (WIFI) ile internette gezinirken bahçenin keyfini diledikleri gibi sürebilirler.

 

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu olarak, öğrencilerimize konaklama hizmetinin yanında bir çok imkan sağlıyoruz. Yurt olarak öğrencilerimizin sosyal ve kültürel dünyalarına katkıda bulunmak amacıyla, sosyal ve kültürel etkinlik ve eğlenceler düzenliyoruz. Aktivite ve etkinliklerimizi, belirli aralıklarla ve öğrencilerimizden gelen talep ve istekler doğrultusunda yurt bahçemizde veya anlaşmalı olduğumuz etkinlik alanlarında gerçekleştiriyoruz.

Sakarya,Serdivan bölgesinde yer alan Adatoria Özel Kız Öğrenci Yurdu işletmesi, öğrencilerin güvenli konaklaması için bazı önlemler almıştır.

 • Yasalar gereği acil haller durumunda öğrencilerin kullanımı için yangın merdiveni bulunmaktadır.
 • Yaşamı ve çalışmayı etkilememesi için olası elektrik kesintilerine karşı jeneratör bulunmaktadır.
 • Beklenmedik su kesintilerine karşı işletmede su deposu bulunmaktadır.
 • Ayrıca olabilecek küçük kazalar için işletme bünyesinde revir ve sağlık ekipmanları öğrencilerin kullanımına hazırdır.

Adatoria Özel Kız Öğrenci Yurdu bünyesinde bulunan yemekhanede, kaliteli ürünler kullanılarak hazırlanan öğünler bulunmaktadır.

 • Zengin çeşitleriyle kahvaltı hizmeti verilmektedir.
 • İsteyen öğrenciler için akşam yemeği hizmeti de sunulmaktadır.
 • Ayrıca hızlı atıştırmalıklar için işletme bünyesinde kantin bulunmaktadır.

Spor ve eğlence için de imkan tanıyan Adatoria Özel Kız Öğrenci Yurdu işletmesinde aşağıda sıralanan olanaklardan yararlanmanız mümkün:

 • Sağlıklı bir yaşam ve egzersiz için kullanabileceğiniz spor salonu
 • Eğlence ve sporu bir arada yaşatan masa tenisi
 • 24 saat ulaşabileceğiniz bir yetkili
 • Her öğrenci için özel giysi dolabı
 • Kitaplarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kitaplık
 • Her öğrenci için ayrı ve rahat çalışabileceği masa sandalye
 • Öğrencilerin kullanabileceği mutfak ve mutfak aletleri
 • Atıştırmalıkları güvenle saklayabileceğiniz bir mini buzdolabı
Devamını oku

Bu işletmeyi son 1 saat içinde 0 kişi daha inceledi.

Olanaklar

Revir
Kütüphane
Teras
Temizlik

Oda Özellikleri

 • Mini Buzdolabı
 • Kitaplık
 • Kişiye Özel Çalışma Masası
 • Kişisel Dolap

Bina Özellikleri

 • Çizim Odası
 • Kütüphane
 • Bahçe
 • Çamaşır Odası
 • Ütü Odası
 • Teras
 • Jeneratör

Sağlık & Hijyen

 • Revir
 • Temizlik

Spor & Eğlence

 • Masa Tenisi
 • Fitness Salonu

Yemek

 • Mutfak
 • Kantin
 • Akşam Yemeği
 • Sabah Kahvaltısı

Güvenlik

 • Yangın Merdiveni
 • 24 Saat Yönetici

Eyurtlar.com’da üyelere özel indirim fırsatını yakala!

Hemen üye girişi yapın indirimli fiyatları görün.

Hitap Edilen Üniversiteler

Sakarya Üniversitesi

0 Değerlendirme

Temizlik

Fiyat

Çalışanlar

Diğer Olanaklar

Teknolojik Yeterlilik

Genel Memnuniyet

Kahvaltı / Yemek

İletişim

Kemalpaşa Mah. Üniversite Cad.160. Sok. No:1 Adatoria Kız Yurdu Sakarya Üniversitesi Esentepe Yerleşkesi Kampüs Bölgesi, Kemalpaşa, 54055 Serdivan/Sakarya, Turkey

264 333 10 33

https://www.adatoriaogrenciyurdu.com/

Sıkça Sorulan Sorular

Yakın Çevre

Kafe & Restoranlar

 • Kampüs Cafe & Bistro 0.05 Km
 • Kampüs Kalyan Kafe 0.25 Km
 • Hangover Coffee 0.28 Km
 • Cafe imren 0.3 Km
 • Havana Café Restaurants 0.32 Km

Kafe & Restoranlar

 • Ziraat Bankası ATM 0.26 Km
 • Türkiye İş Bankası Bankamatik 0.62 Km
 • VakıfBank ATM 1.29 Km
 • Ziraat Bankası-kampüs Şubesi 1.33 Km
 • Ziraat Bankası ATM 1.34 Km

Kafe & Restoranlar

 • Otobüs Durağı 0.77 Km
 • Otobüs Durağı 1.04 Km
 • Otobüs Durağı 1.24 Km
 • Otobüs Durağı 1.36 Km
 • Otobüs Durağı 1.52 Km

Kafe & Restoranlar

 • Şok 0.24 Km
 • Kampüs Kalyan Market 0.26 Km
 • Migros Jet 0.34 Km
 • Şok Market 0.53 Km
 • SAKMAR SUPERMARKET BEŞKÖPRÜ 1.27 Km
Telif © 2015-2021 Tüm hakları saklıdır