20 Ocak 2021 16:56:00

İşlem Rehberi

Türkiye’nin dört bir yanındaki yurtlar, apartlar ve öğrenci evleri Eyurtlar.com’un sunduğu cazip fırsatlarla rezervasyon yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:
 

1. Yurt Seçimi

Eyurtlar.com ana sayfasında yer alan arama bölümüne konaklamak istediğiniz şehir, ilçe yada üniversiteyi seçerek ilgili bölgedeki yurtlar listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz bu kriterleri yurt tipi seçerek kombinleyebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgileri girdikten sonra “ara” butonuna tıkladığınızda, tercihinize uygun yurt listesinin yer aldığı sayfa görüntülenir. Listede yer alan yurtları popülarite, puan ya da fiyata göre sıralayabilirsiniz. Ayrıca sayfanın solunda yer alan filtreleri kullanarak tesis tipleri, yıldız sayısı, öne çıkan özellikler, yemek konseptleri vb. tercihlerinizle listeyi daraltabilirsiniz.

 

2. Oda Seçimi

Size en uygun yurdu bulduktan sonra “rezervasyon yap” butonuna tıkladığınızda seçtiğiniz yurt hakkında detaylı bilgi ve fotoğraflar ile odalar ve fiyatların yer aldığı sayfa görüntülenir. Bu sayfada, her bir oda tipi için ödeme ve iptal koşullarını bulabilirsiniz. Söz konusu koşulları dikkate alarak oda seçimi yapmanız gerekmektedir.

 

3. Rezervasyon Bilgileri

Oda seçimini yaptıktan sonra rezervasyon bilgilerinin yer aldığı sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfada “rezervasyon bilgileri” kutusunda yer alan kısımları eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor. Aynı yurt yetkilisine iletmek istediğiniz notlar gibi tercihinize bağlı kısımları da doldurabilirsiniz.

Yurt rezervasyonunuz kapsamında Eyurtlar.com’a sağladığınız kişisel veriler, hukuka uygun olarak işlenir ve korunur. Eyurtlar.com, kişisel verilerinizin işlenmesiyle ilgili sizleri bilgilendirmek amacıyla rezervasyon bilgileri sayfasının en alt kısmında “Aydınlatma ve Rıza” metni linkine yer vermektedir. Rezervasyon işleminizde bir sonraki aşamaya geçebilmek için metni okuyarak “Aydınlatma ve Rıza Metni’ni okudum” kutucuğuna tıklamanız gerekir.

 

4. Rezervasyon Onayı

Rezervasyon işleminin son adımı olan onay sayfasında, önceki aşamalarda sağladığınız konaklama ve kişisel bilgilerinizin özeti ile rezervasyon garantileme bölümü yer alır. Rezervasyon garantileme işlemini kredi kartsız ya da kredi kartı bilgileriniz ile yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerini girmeniz halinde yurt tarafından konaklama öncesi ödeme alınıp alınmayacağı ve alınacaksa miktarı gösterilir.

Ayrıca bu sayfada yer alan “rezervasyon ve genel şartlar” linki ile elektronik ticaret sözleşmesine ulaşabilirsiniz. Sözleşmeyi kabul kutucuğunun seçilmesinin ardından “hemen ayırtın” butonuna tıklayarak rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Rezervasyon onayı ve konaklama bilgileriniz, e-posta adresinize gönderilecektir.

 

5. Ödeme

Eyurtlar.com sizden hiçbir ücret tahsil etmez. Kural olarak ödemeyi, konaklama esnasında yurda vardığınızda yaparsınız. Ancak rezervasyon garantileme işleminin kredi kartı ile yapıldığı durumlarda bazı yurtlar konaklama öncesinde ya da iptal durumunda kredi kartından belli miktarda ödeme alabilmektedir. Seçtiğiniz yurdun kredi kartınızdan herhangi bir ödeme alıp almayacağı ve alacaksa miktarı, rezervasyon onayı sayfasında kredi kartı ile rezervasyon garantileme bölümünde açıkça gösterilmektedir. Kredi kartınızdan ödeme alınmasını onaylamıyorsanız, kredi kartsız rezervasyon garantileme seçeneğini tercih etmenizi öneririz.

 

6. Elektronik Ticarete İlişkin Sözleşme

Rezervasyon işleminiz tamamlandıktan sonra rezervasyon bilgileriniz ile elektronik ticarete ilişkin sözleşme, e-posta adresinize gönderilir. Dolayısıyla gönderilen evraklara, e-postanız aracılığıyla dilediğiniz zaman erişebilirsiniz. Eyurtlar.com, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca, rezervasyonunuza ilişkin kayıtları 3 yıl süreyle elektronik ortamda saklar.

 

7. Veri Girişindeki Hatalar

Rezervasyon işlemini tamamlamadan önce rezervasyon onayı sayfasında, konaklama bilgileriniz ve kişisel bilgilerinizin özeti yer alır. Bu bilgileri girerken hata yapıp yapmadığınızı kontrol edebilir; yanlış bilgi girişi yaptıysanız önceki adımlara geri giderek bilgileri değiştirebilirsiniz.

 

8. Kişisel Verilere İlişkin Gizlilik Kuralı

Eyurtlar.com’un rezervasyon işlemleriniz kapsamında elde ettiği kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuata uygun olarak işlenir. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası ile Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.

 

9. Uyuşmazlıkların Çözümü

Eyurtlar.com’dan yaptığınız rezervasyonlarla ilgili herhangi bir sorun yaşamanız halinde çözüm için müşteri hizmetlerimize 0850 305 74 72 numaralı telefonu arayarak ve https://www.eyurtlar.com/iletisim sayfasından notunuzu bırakarak ulaşabilir ya da tüketici hakem heyetleri/ tüketici mahkemeleri nezdinde yasal haklarınızı kullanabilirsiniz.

Telif © 2015-2020 Tüm hakları saklıdır Nil Ticaret Merkezi 0850 305 74 72

Sitemizi kullanmaya devam etmeden önce Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini okumanız gerekmektedir